Bayern U-16 zaczyna od pogromu 6:0

W ostatnią niedzielę oficjalnie zmagania w sezonie 2023/2024 rozpoczęli piłkarze Bayernu Monachium do lat szesnastu.

Po intensywnych tygodniach przygotowań i wielu treningach, w ubiegłą niedzielę sezon ligowy rozpoczęli piłkarze Bayernu U-16, którzy na wyjeździe mierzyli się z zespołem TSV 1860 Rosenheim U-16.

Mimo pewnych trudności i twardej gry rywala, koniec końców podopieczni Petera Kaniutha odnieśli wysokie zwycięstwo 6:0. Podczas gdy pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 4:0, to po zmianie stron młodzi monachijczycy dołożyli jeszcze dwie bramki.

− Szybko przejęliśmy kontrolę po początkowej fazie i nie oddaliśmy jej przez cały mecz. Byliśmy bezpośredni i konsekwentni w naszej grze do przodu, nawet jeśli mogliśmy być jeszcze bardziej skuteczni, biorąc pod uwagę okazje bramkowe – powiedział trener Kaniuth.

Zwłaszcza po przerwie wyszliśmy z szatni bardzo dobrze i zawsze byliśmy skoncentrowani na podwyższeniu wyniku. Zarówno pierwsza jedenastka, jak i gracze z ławki utrzymywali wysoki poziom – podsumował Peter Kaniuth.

Warto przy okazji wspomnieć, że w ubiegły weekend przerwę od rozgrywek ligowych mieli zawodnicy Bayernu do lat 19, którzy do akcji wracają dopiero 15 września, kiedy to zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z zespołu TSG Hoffenheim.