DieRoten.pl
Reklama

Bayern szuka nowego lewego obrońcę

fot. Fotolia
Reklama

Na ten moment w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec możemy wyróżnić jednego nominalnego lewego defensora – Alphonso Daviesa.

Jeszcze nie tak dawno temu było ich dwóch, ale monachijczycy zgodzili się na sprzedaż Omara Richardsa do Notthingham Forest z angielskiej Premier League (monachijczycy mogą zarobić do 12 milionów euro na tym transferze).

Niemieckie media zgodnie donoszą, że po odejściu Anglika, Julian Nagelsmann oczekuje ściągnięcia w jego miejsce nowego lewego defensora. W związku z tym monachijczycy obserwują rynek transferowy i rozważają różne opcje w kontekście wzmocnienia lewego boku.

Gdyby jednak nie udało się ściągnąć nikogo nowego, to rozwiązaniem wewnętrznym będzie Lucas Hernandez, który w przeszłości wielokrotnie grał już na tej pozycji. Ponadto spekuluje się również, że szansę może otrzymać Angelo Brueckner, czyli wychowanek FCB i podstawowy zawodnik drugiej drużyny.

Sosa i Raum na celowniku

Z kolei jak donosi Christian Falk, mistrzowie Niemiec mają na celowniku dwóch konkretnych zawodników – mowa o takich defensorach jak David Raum z TSG Hoffenheim oraz Borna Sosa z VfB Stuttgart. Obaj w przeszłości kilkukrotnie byli już łączeni z FCB.

Problemem może być jednak opłata transferowa, albowiem oba kluby mają oczekiwać za swoich graczy co najmniej 30 mln euro. W przypadku Rauma pomocny może okazać się fakt, że ekipa z Sinsheim chce zatrudnić Chrisa Richardsa. Dlatego też oczekiwania suma 30-40 mln euro może zostać zmniejszona przy wymianie z Amerykaninem.

Mimo wszystko obecnie priorytetem monachijczyków pozostaje przede wszystkim Matthijs de Ligt z Juventusu.

Źródło: Falk / Kicker
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...