DieRoten.pl

Bayern solidarny z Ukrainą

06.03.2022, 14:41:43
Foto Olimpik

Z racji na trwające działania wojenne na terytorium Ukrainy, niemalże cały świat solidaryzuje się z Ukraińcami, którzy zostali zaatakowani przez Rosję.

Solidarni z Ukrainą są również „Bawarczycy” – przy okazji wczorajszego meczu ligowego z Bayerem 04 Leverkusen, monachijczycy na różne sposoby starali się „przekazać” swoje przesłanie i sprzeciw wobec wojny. Dla przykładu w narożnikach umieszczono flagi Ukrainy, na głównych wyświetlaczach pojawiła się ukraińska flaga, zaś zawodnicy wyszli na murawę w niebiesko-żółtych dresach.

Ponadto kapitan Thomas Mueller, jak i również sędziowie oraz Lukas Hradecky (kapitan B04) mieli opaski w ukraińskich barwach. Przy okazji meczu, przed kamerami „Sky” swoje stanowisko przedstawił także prezes „Gwiazdy Południa”, czyli Oliver Kahn.

− Bardzo trudno jest skupić się na sprawach związanych z piłką nożną, gdy codziennie widzimy przerażające obrazy wojny, które docierają z Ukrainy – powiedział Kahn.

− Nigdy nie przypuszczaliśmy, że coś takiego może się powtórzyć w Europie. Ta wojna musi się skończyć. Myślami jesteśmy z ludźmi na Ukrainie – podsumował Oliver Kahn.

Warto przy okazji wspomnieć, że kilka dni temu Bayern razem ze swoim partnerem SOS Wioski Dziecięce na świecie, rozpoczął zbieranie fundusze na rzecz Ukrainy. Ponadto klub przeznaczył też z własnych środków 100 tysięcy euro na ten cel – więcej informacji na ten temat znajdziecie poniżej.

Allianz Arena w barwach Ukrainy

Po zakończeniu wczorajszego spotkania z Bayerem 04 Leverkusen, Bayern podświetlił Allianz Arenę w barwach niebiesko-żółtych, chcąc także w ten sposób wyrazić swoją solidarność z Ukraińcami.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (18)07.03.2022 11:05
Chociaż tyle możemy zrobić!!
06.03.2022 22:00
@Pir5 bo Ty to ten sam region co ja i też słyszę. I widzę transporty wojskowe i to nie właśnie polskie tylko amerykańskie.

Na razie trzeba mieć nadzieję, że Ukraina się obroni z "lekką" pomocą zachodu.
06.03.2022 21:52
@Arkady142 i tu się zgodzę z tobą. Masz absolutna rację. Właśnie nie ma tak że Amerykanie by się wypieli na nas i my sami byśmy walczyli, bo należymy do NATO i nawet mi teraz latają na niebie 24 h samoloty czy helikoptery Amerykańskie. Gdyby było tak jak mówi jastrzab123 to NATO by sensu nie miało.
06.03.2022 21:51
@jastrzab123
Ze względu na to, że rynek Europejski jest kluczowy dla amerykańskiej gospodarki to mogą oni sobie pozwolić na wysłanie sporej liczby wojska i sprzętu do Polski w razie konfliktu. Dla nich obrona Europy jest w tym przypadku sporo warta.

Obstawiam, że gdyby USA nie była w NATO to Rosja by sobie jeszcze bardziej ostrzyła zęby na ,,podbój Europy'' a wtedy też jestem zdania, że w przypadku ewentualnej napaści na nasz kraj Niemcy, Francja, UK czy ,,elity'' z Brukseli schowały by głowę w piasek i się nie wychylały. Tutaj Polska stanowiła by wtedy jedynie barierę terytorialną dla zachodu Europy. Chiny rozdają karty w tej grze i czekają co się wydarzy. Co do samej wojny to wątpię, że to się szybko zakończy bo chory putin nie będzie chciał przyjąć porażki do swojej wiadomości, a psychicznie chory człowiek może być tylko zatrzymany przez swoje najbliższe otoczenie o ile ktoś się mu w końcu postawi na Kremlu.
06.03.2022 21:30
@jastrzab123 jakby wypięli się na państwo członkowskie, to jaki sens miałby ten sojusz? Załamałby się. Spójrz na to co się dzieje. Państwa neutralne jak Szwecja i Finlandia, już sondują jakie są nastroje w społeczeństwie i w takiej Finlandii, po raz pierwszy w historii przeważają głosy za tym aby dołączyć do NATO.

Moze trochę rozumienia a mniej populizmu? Jasne, wiemy jak to było w historii, lecz historia jest po to aby się od niej uczyć i myślę, że USA bardziej by się również zaangażowało choćby z tego powodu, aby uniknąć wojny na własnym terytorium.

I sory ale widać że nadal nie rozumiesz podstawowych rzeczy. Zauważyłeś że Ukraina nie jest w NATO? czy nadal będziesz udawał że tego nie widzisz? Przywołam np. sprawę Korei. Jak północ wraz z ochotnikami z Chin zaatakowała południe, to USA się zangażowało, owszem. Ale na tamten moment USA to było jedyne państwo na świecie mające głowice nuklearne. ZSRR nawet powiedział Kim Il Sungowi, że jak chce to niech atakuje pod warunkiem że Chińczycy mu pomogą. Stalin nie chciał wojny z USA właśnie z tego powodu że oni mieli broń jądrową. Nadmienię ponadto, że NATO wtedy jeszcze nie istniało. A dzisiaj jest sytuacja zagrożenia a jak Putin zaatakuje Polskę lub kraje bałtyckie, zachód będzie zmuszony odpowiedzieć.

Gdyby było tak że zachód sprzedałby ukrainę, to byłoby podobnie,jak w 2014. A sory, sytuacja się zmieniła. Naewt wtedy nie było takich sankcji, jakie są teraz. Do tego każdy śle co może na Ukrainę aby się broniła.

Tak więc @jastrzab123 troszkę trzeźwego rozumowania a nie wypadu szabelką na czołg. Dobra rada.
06.03.2022 21:16
Łudzcie się że Amerykanie oddawali by życie za Polskę czy inne państwa Nato za Polskę w walce z potęgą nuklearną Rosja Ew. Chinami wypieli by się na nas jak dziś na Ukrainę, dawali by broń , plus pomoc humanitarnąi tyle ale nikt by nie umierał za Polskę. Umiesz liczyć licz na siebie. Różowe okularki pora zdjąć
06.03.2022 19:58
Brawo, Bayern! Trzeba pomagać i wierzyć, że jakimś cudem wojna się zakończy, a Ukraina pozostanie suwerennym krajem.

Україні Мир!
Стоп війні!
06.03.2022 19:25
@tapczan ja Cię rozumiem sam tak mam. Dodatkowo szkoda mi tych Białorusinów i Rosjan co wiedzą co się dzieje lecz są pacyfikowani przez policję. Niedawno widziałem jak kobieta wyszła chyba w Mińsku z dzieckiem z transparentem. Policja ją zgarnęła a z dzieckiem, nie wiadomo co się stało.

Szkoda że nikt nie chce się odważyć "odpiąć" Łukaszenkę. Jego byłoby znacznie łatwiej bo Putin to naprawdę zręczny polityk tak Łukaszenka to zwykły prostak którego Putin trzyma.

A zachód jak mówiłem, sam do tego doprowadził. Ignorował Rosję by jej nie drażnić. Teraz naprawdę inaczej nie mogli postąpić. Choć kto wie... gdyby np. nie Polska która od początku krzyczała aby w końcu coś zrobić a Niemcy... się opierały bo mają biznes. Ba, nawet SPD apeluje do byłego kanclerza Niemiec, aby miał honor i zrzekł się tych fuch w Rosji. Do tej pory te wezwania są bez odpowiedzi.
06.03.2022 19:18
@Arkady142 oczywiście masz rację, po prostu tak po ludzku jest szkoda tej Ukrainy. Odbiera im się prawo do decydowania o sobie będąc tylko pionkiem w rozgrywce światowych przywódców. Ich przyszłość w żaden sposób nie zależy od nich, a dodatkowo są uczestnikami wojennego big brothera.
06.03.2022 19:17
@Prezes42 tylko boli to, że nie każdy się dowie jak to wygląda naprawdę.

Gdyby np. Polska bezpośrednio zaatakowała i przyłączyła się do Ukrainy to by NATO powiedziało "jesteśmy sojuszem obronnym, Polska jako suwerenny kraj (teoretycznie) podjęła decyzję o pomocy militarnej na Ukrainie, NATO nie ma z tym nic wspólnego, wręcz odradzaliśmy taki krok lecz nie posłuchali. Od teraz jest to wojna między Rosją i Białorusią i Ukrainą i Polską. Prosimy NATO w to nie mieszać". - takie byłyby słówka. Polacy dobrze robią że nie idą z szabelką na Rosję tylko patrzą na sojusz. To są inne czasy niż 1920 rok i Bitwa Warszawska (w której Zachód powiedział że wojna z komuchami to polski problem, Węgrzy chcieli wysłać korpus wojskowy, lecz bodajże Rumunia się nie zgodziła i skończyło się na tym że Węgrzy przekazali broń i amunicję bo nie mogli w inny sposób przenieść swoich wojsk do Warszawy) czy 1939 (sojusz mówił że w razie ataku na Polskę, Francja i UK muszą stanąć po jej stronie a stanęło na tym że po ataku na Polskę.... chyba dopiero zaczęli się mobilizować. To pozwala przepuszczać, że ZSRR czekał na reakcję zachodu bo jakby od razu Francja ruszyła na III Rzeszę z drugiej strony wraz z UK, to ZSRR myślę że by spękał bo oni ciągle mieli też w głowie atak na Finlandię chociażby). A dzisiaj? Dzisiaj jest inna sytuacja. Nawet po Bidenie nie spodziewałem się tego przemówienia. W USA coraz więcej polityków mówi o tym aby do wschodniej flanki NATO wysłać więcej żołnierzy i co najważniejsze - aby był tam stały korpus. Nie rotacyjny. Następny będzie ciężki sprzęt. Chyba państwa bałtyckie od Wielkiej Brytanii dostały nowoczesne mobilne wyrzutnie rakiet.

Co do Chin... oni niby są nastawieni pokojowo, ale oni swoje myślą. Oni prędzej czy później zabiorą nawet Rosji Syberię. Te 1.5 miliarda ludzi musi gdzieś mieszkać a większość Chińczyków, mieszka bardziej na wybrzeżu. A gdyby Rosja zbliżyła się do zachodu to łańcuch na Uralu byłby dobry, jako granica wpływu zachód-Chiny/Azja. Poza tym to o czym mówisz... Europa jak i reszta świata zwrócili się w kierunku Chin bo tam jest tanio. To teraz mają. Zapomnieli że Chiny to ciągle kraj komunistyczny (powiedziałbym wręcz, że to połączenie komunizmu z kapitalizmem, o ile w ogóle takie połączenie jest możliwe).

Zachód sam jest sobie winien. Przez kilkanaście lat co najmniej, nic nie robili by nie drażnić Putina. Gdyby wcześniej go powstrzymali (wcześniej sojusz Rosyjsko Chiński nie był taki silny) to nie byłoby takiego problemu. A tak teraz zachód dojrzał do tego że trzeba go powstrzymać, tak teraz mało co mogą zrobić bo udało im się co najwyżej sprawić, by Chiny się wstrzymywały od głosu.

PS. Nie wspomniałem też o czymś też dość ważnym. Putin nieważne od wyniku, będzie traktowany jako człowiek niesłowny i prawdopodobnie, mało kto będzie chciał z nim mieć do czynienia jeśli chodzi o zachód. Jedno mówi, drugie robi. On już przegrał to, że zajmie Ukrainę, myślał że przyjmą go jako wyzwoliciela. Otóż nie, nawet jak podbije Kijów, będzie partyzantka, jego marionetkowy rząd ktoś w końcu sprzątnie... on na razie zachowuje pozory, on wie że będzie cięzko cokolwiek tam zrobić, myślę że możliwym scenariuszem jest podział Ukrainy na zachód i wschód.

PS 2. Co do Macrona to racja :D Właśnie w radiu mówili że sondaż daje mu 30 procent właśnie przez to że chyba on jest najbardziej zaangażowany w rozmowy z Putinem.

W ogóle ciekawe jest to, że Rosjanie zbombardowali miejsce pogromu Żydów a tamtejsze środowiska... milczą. Gdyby to było w Polsce to by jeszcze apelowali żeby Polsce nie pomagać bo to sami Polacy to zrobili. Śmieszne i żałosne.
06.03.2022 18:46
@Arkady142
Wiadomo, że wejście wojsk NATO na Ukrainę przyczyniło by się z automatu do wojny światowej, ale jeśli chodzi o te sankcje to oni w tym UE zbyt długo debatują i się zastanawiają. Niestety z tymi Chinami to prawda. Gdyby nie to, że rynek Europejski jest w większości od badziewia z Chin uzależniony praktycznie w każdej branży to można by było też ich postraszyć sankcjami za bierność. Niestety Europa w tej chwili na takie zagranie nie może sobie pozwolić. Chiny mają po za tym chrapkę na Tajwan. Cała Unia Europejska przez ostatnie 10-15 lat zbytnio dawały sobą manipulować, a co najlepsze teraz pierwszy do dialogu z putinem jest najsłabszy przywódca chyba ze wszystkich krajów UE, Macron. Gościa we własnym kraju nie szanują, a w Europie w ogóle robi z siebie pośmiewisko.
06.03.2022 18:21
Mnie też przykro że nie można pomóc Ukrainie w bardziej "odpowiedni" sposób ale czy Wy do licha chcecie wojny światowej?

Przeczytajcie najpierw, traktat północnoatlantycki - co zawierają poszczególne artykuły. Jeśli dobrze pamiętam jest dostępny nawet po polsku.

Art. 5 np. Mówi o tym, że napaść na członka paktu północnoatlantyckiego, powinno się odbierać jako atak na cały sojusz. Jeśli dobrze pamiętam, to tylko zawarte są działania odwet owe.

A jeżeli dobrze kojarzę to Ukraina nie jest w NATO. Wiecie co by się stało gdyby NATO zaatakowało? Byliby tacy sami jak Rosjanie, którzy w zamian za to że Ukraina pozbyła się głowic nuklearnych (wtedy chyba trzeci największy Arsenał na świecie) miała mieć zagwarantowaną nienaruszalnosc granic. Innymi słowy miała być nietykalna. Rosja to złamała. Tak samo jeżeli chodzi o blokadę powietrzną nad Ukraina. Gdyby NATO zrobiło to co chce Ukraina oznaczałoby to że NATO przyłącza się do wojny a na to czekają Chiny. NATO też patrzy na to w ten sposób bo jak na razie, może Chiny i akceptują ten stan rzeczy, ale zauważcie że oni przy rezolucjach wstrzymują się od głosu. Zachodowi jest to na rękę bo wola dozbrajac Ukraińców aniżeli ryzykować wojnę w Europie i na Pacyfiku. Owszem, zachód ma nad Chinami przewagę w lotnictwie czy marynarce wojennej, ale Chiny maja chyba aż 1.5 miliarda mieszkańców i broń nuklearną, a tego lekceważyć nie można. A no i jeszcze fanatyków z Korei Północnej.

A obecną sytuacja (i tak zachód robi dość dużo co tylko może) jest taka, że odkłada w czasie wyrok na Tajwan. Gdyby Zachód znów odpuścił, Chiny mieliby pewność że tak samo byliby bierni gdyby Chiny zaatakowały Tajwan.


Podsumowując. To nie jest takie proste. Gdyby np. Polska powiedziała teraz że wysyła wojsko na Ukrainę, to NATO by powiedziało że oni są paktem obronnym,a Polska się wyłamała. Nie wspomoże Polski w jej działaniach.

Kluczową jest rola Chin myślę że gdyby nie sojusz Putina z Chinami, wyglądałoby to inaczej. A tak jest niestety jak jest. Chiny oczywiście są obserwatorami. Putinowi zatonąć nie dadzą, bo nie wiadomo kto by przyszedł za niego, ale też nie będą bezinteresownie mu pomagać, chyba że sytuacja ich do tego zmusi.
Poza tym ta wojna spowoduje najprawdopodobniej nowy porządek świata niezależnie od jej wyniku. Sankcje będą tak wyniszczające, że Rosja bezpowrotnie przestanie być traktowana jako mocarstwa na równi z Chinami i USA i będą od Chińczyków mega uzależnieni. Chiny to większy problem dlatego decyzja Putina jest zła gdyż nie dość że uzależni swoje państwo od Chińczyków, tak niestety spowoduje to wzrost potęgi Chin.
06.03.2022 17:38
Pewnie zagramy mecz charytatywny dla Ukrainy.
06.03.2022 17:29
Może dlatego, że to są sojusze obronne i dotyczą państw, które do nich należą. Jeśli NATO interweniowałoby w Ukrainie to dla Rosji oznaczałoby to wypowiedzenie wojny. Sytuacja jest skomplikowana a państwa europejskie nie chcą globalnego konfliktu.
06.03.2022 16:28
@jastrzab123 oczywiście, że nie, bo świat złożył w ofierze Ukrainę. Smutne, ale prawdziwe.
06.03.2022 16:15
A ktoś coś robi żeby zakończyć wojnę ? Te wszystkie sojusze głęboko w ... Można wsadzić
06.03.2022 16:03
Bayern nic więcej zrobić nie może w tej sprawie.
06.03.2022 15:24
No tak, już znamy powód fatalnej formy Bawarczyków...