DieRoten.pl
Reklama

Bayern rozpoczyna negocjacje z Bayerem 04

fot. Fotolia
Reklama

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to niebawem monachijczycy być może ogłoszą pierwszy transfer na sezon 2024/2025 do pierwszej drużyny.

To może być bardzo ciekawe letnie okienko transferowe w Bayernie, którego szefowie mają być gotowi wydać nawet 250 milionów euro na transfery (przy założeniu, że uda się sprzedać również kilku zawodników pierwszego zespołu).

Niewykluczone, że już niebawem FCB będzie mogło ogłosić pierwszy transfer na sezon 2024/2025 – jak donosi Florian Plettenberg oraz Kerry Hau z portalu „Sky”, monachijczycy mieli już osiągnąć pełne słowne porozumienie z Jonathanem Tahem z Bayeru 04 Leverkusen.

Mówi się, że Niemiec uzgodnił już z „Bawarczykami” wszystkie warunki finansowe kontraktu, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2029 roku.

Obecnie bawarski klub musi więc „tylko” dogadać się z „Aptekarzami” w sprawie transferu stopera. Według wspomnianych wyżej reporterów, niebawem Bayern rozpocznie negocjacje z B04. Sam zawodnik jest z kolei zdeterminowany, aby przenieść się na Allianz Arenę.

Bild potwierdza

Informacje „Sky” potwierdzają również dziennikarze „Bilda”, którzy donoszą, że FCB i Tah osiągnęli słowne porozumienie, zaś sam piłkarz nie zamierza w ogóle przedłużać umowy z Bayerem 04 i poinformował już włodarzy Leverkusen o swojej chęci transferu do Bayernu Monachium.

Problemem póki co jest jednak opłata transferowa – podczas gdy „Bawarczycy” oferują 20 milionów euro, to „Aptekarze” oczekują dwa raz tyle, czyli 40 milionów euro, czego też bawarski klub nie chce płacić.

Źródło: Sky / Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...