DieRoten.pl
Reklama

Bayern rozmawiał z de Zerbim

fot. Fotolia
Reklama

Nie jest już żadną tajemnicą, że latem 2024 roku w zespole rekordowego mistrza Niemiec dojdzie do zmiany na stanowisku trenera pierwszej drużyny.

Po tym jak ogłoszono rozstanie z Thomasem Tuchelem po zakończeniu sezonu 2023/2024, w mediach rozpętała się wielka burza informacyjna odnośnie następcy niemieckiego szkoleniowca w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec.

Głównym faworytem „Bawarczyków” pozostaje Xabi Alonso, o czym informują dziennikarze z różnych krajów, ale jak poinformował dziś nad ranem niemiecki „Sport Bild”, klub ze stolicy Bawarii pracuje również nad innymi alternatywami i co więcej – rozmawia już z potencjalnymi kandydatami.

Eberl kontaktował się z De Zerbim

Według ustaleń Christiana Falka oraz Tobiasa Altschaeffla, na liście FCB jako numer dwa jest obecnie Roberto De Zerbi, który na co dzień prowadzi Brighton z Premier League.

Co więcej – kierownictwo sportowe Bayernu skupione wokół Maxa Eberla i Christopha Freunda kontaktowało się już i prowadziło rozmowy z Włochem, który jest świadomy zainteresowania ze strony mistrzów Niemiec. Póki co nie zapadła jednak jakakolwiek decyzja.

14 mln euro klauzuli?

Jak z kolei donosi angielski „The Telegraph”, De Zerbi posiada w umowie z Brighton klauzulę odejścia w wysokości około 14 milionów euro.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...