DieRoten.pl

Bayern rezygnuje z Marcusa Thurama

02.12.2022, 12:30:26
Fotolia

Mimo iż do rozpoczęcia letniego okienka transferowego w 2023 roku pozostało jeszcze wiele miesięcy, to media od tygodni spekulują o różnych potencjalnych ruchach transferowych.

Jeśli mowa o ekipie rekordowego mistrza Niemiec, to media na całym świecie od momentu odejścia Roberta Lewandowskiego do Barcelony, nieustannie spekulują o poszukiwaniach przez monachijczyków nowego środkowego napastnika.

Wśród potencjalnych kandydatów do wzmocnienia ataku „Bawarczyków” wymienia się przede wszystkim Marcusa Thurama, który na co dzień występuje w zespole Borussii M’Gladbach. Warto podkreślić, że umowa Francuza z Gladbach obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, dlatego też byłby on dostępny latem na zasadzie wolnego transferu.

Jak poinformował dwa dni temu francuski „L’Equipe”, mistrzowie Niemiec mieli już nawiązać kontakt z piłkarzem i jego środowiskiem, aby zintensyfikować swoje starania. Wszystkie zaangażowane strony miały już nawet omówić warunki letniej przeprowadzki na Allianz Arenę. Ile w tym jednak prawdy?

Decyzja podjęta – Bayern rezygnuje!

Do ostatnich plotek Francuzów odnieśli się dziś dziennikarze sportowej redakcji „Sport Bilda” – Christian Falk oraz Tobias Altschaeffl – którzy w najnowszym odcinku podcastu „Bayern Insider” zaprzeczyli informacjom, jakoby „Bawarczycy” rozpoczęli misję ściągnięcia Thurama.

Jakby tego było mało, to z ujawnionych informacji możemy dowiedzieć się jeszcze, że choć Marcus był omawiany wewnątrz bawarskiego klubu w ostatnich tygodniach jako potencjalne wzmocnienie, to bossowie „Gwiazdy Południa” podjęli decyzję – napastnik Borussii M’Gladbach nie zostanie ściągnięty do Bayernu.

Mówi się, że szefowie mieli dojść do wniosku, że 25-latek nie do końca pasuje do profilu napastnika, którego chce ściągnąć FCB. Monachijczycy potrzebują prawdziwej „9”, zaś kandydatem pozostaje Harry Kane, choć mistrzowie Niemiec są świadomi, że to trudny do zrealizowania transfer.

źródło: Podcast Bayern Insider

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)03.12.2022 17:04
Moim zdaniem Bayern w ogóle nie był nim zainteresowany.
03.12.2022 15:33
Trochę szkoda, ale mam nadzieję, że w takim razie mamy lepszy plan na nową 9tkę.
03.12.2022 09:47
Trudno będzie sprowadzić Kane'a, a odnośnie wieku - w momencie ewentualnego przejścia miałby tyle samo lat, co Mane gdy zawitał do Bayernu i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. A w przypadku pozycji, na której gra Senegalczyk (i stylu gry obu panów) wiek nieco szybciej może stać się przeszkodą.
02.12.2022 15:57
Całe szczęście ! Jeszcze z tego całego Gwiazdorska Kane niech zrezygnują bo będzie Wtopa
02.12.2022 14:21
Kane to świetny napastnik, ale my potrzebujemy kogoś młodszego. Nie kogoś, kto będzie zarabiał kokosy i stanie się twarzą dla specjalistów od marketingu.
02.12.2022 14:04
Kane jest za słaby na Bayern, to niestety nie byłoby zastąpienie Roberta w skali 1 do 1. Popatrzcie sami na liczby, Anglia strzela w meczu 6 bramek, a Kane nie wpisuje się chociażby raz na listę strzelców...obawiam się, że w Bayernie też tak będzie, a transfer nie będzie należał do najtańszych. Zawód po tym, może być ogromny.
IMHO trzeba szukać dalej.
02.12.2022 13:36
Nie jestem fanem Kane, nie pasuje mi za grosz ten napastnik a tym bardziej nie uważam go za klasyczną 9, no ale cóż jak by się pojawił to ok niech będzie.
02.12.2022 12:57
No tak, bo Falk na pewno ma informacje z pierwszej ręki.
02.12.2022 12:57
Uffff Dobrze że zrezygnowaliśmy z tej padaki. Liczy się tylko Kane :)
02.12.2022 12:46
Kane a może jednak Niclas Füllkrug? Tylko podobno nim Bayern też się nie jest zainteresowany. Już dawno w Bayernie nie było jakiegoś Niemieckiego napastnika.