Bayern przegrywa z Napoli

FC Bayern doznał pierwszej porażki w okresie przygotowawczym do nowego sezonu Bundesligi. Po wysokich wygranych ze znacznie niżej notowanymi rywalami, dzisiaj Bawarczycy mierzyli się z SCC Napoli. Grupowy przeciwnik FCB z minionej edycji Ligi Mistrzów wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, wygrywają 2:3 (1:1).

Pojedynek oglądało 3 083 widzów. Wynik spotkania otworzył w 16. minucie David Alaba, który precyzyjnym strzałem z 10 metrów umieścił futbolówkę w siatce rywala.

ZOBACZ SKRÓT Z TEGO MECZU!!!

Tuż przed zmianą stron "nożycami" do bramki strzeżonej przez Toma Starke trafił Paolo Cannavaro, zaś Włochom prowadzenie dało trafienie Gorana Pandeva (67.). Do wyrównania doprowadził pięknym strzałem z rzutu wolnego Xherdan Shaqiri (73.), ale wynik spotkania w 82. minucie ustalił Lorenzo Insigne.

FC Bayern - SSC Napoli 2:3 (1:1)

FC Bayern: Starke - Rafinha (46. Hojbjerg), Van Buyten, Dante, Contento - Tymoshchuk, Luiz Gustavo - Robben, Shaqiri, Alaba (39. Can) - Mandzukic (60. Pizarro)

Rezerwowi: Riedmüller, Weiser, Schmitz, Markoutz, Friesenbichler

SSC Napoli: Rosati - Campagnaro (78. Grava), Cannavaro, Britos (60. Aronica) - Zuniga, Inler, Dossena (70. Vitale) - Dzemaili (88. Fornito), Hamsik (88. Palma) - Insigne (86. Novothny), Vargas (60. Pandev)

Sędzia: Petruzzo (Schio)

Widzów: 3 083

Bramki: 1:0 Alaba (16.), 1:1 Cannavaro (45.), 1:2 Pandev (67.), 2:2 Shaqiri (73.), 2:3 Insigne (82.)