DieRoten.pl

Z dniem 30 czerwca 2021 roku kończą się umowy siedmiu zawodników rekordowego mistrza Niemiec. Wśród nich można wymienić między innymi Davida Alabę, Manuela Neuera oraz Thomasa Muellera.

W niedawnej rozmowie dla niemieckiego „TZ” prezes Bayernu Monachium dał jasno do zrozumienia, że w związku z pandemią koronawirusa na całym świecie, klub ze stolicy Bawarii póki co wstrzymuje się z wszelkimi planami transferowymi na przyszły sezon.

Niemniej jednak nie oznacza to wcale, że bossowie Bayernu zrobili sobie wolne. Podczas wywiadu z dziennikarzem, Karl-Heinz Rummenigge potwierdził, że monachijczycy prowadzą obecnie rozmowy z zawodnikami, których umowa wygasa z końcem czerwca 2021 roku.

Chciałbym podkreślić, że obecnie prowadzimy rozmowy z piłkarzami, którzy są związani kontraktami z Bayernem Monachium do 2021 roku − oznajmił prezes „Gwiazdy Południa”.

− Mam na myśli między innymi Manuela Neuera, Thomasa Muellera, Thiago, Davida Alabę etc. Każdy z nich posiada ogromne zasługi dla Bayernu, więc trzeba to brać pod uwagę − podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

Oprócz wspomnianych wyżej zawodników, warto jeszcze podkreślić, że wśród piłkarzy, których umowa wygasa latem 2021 roku są także Sven Ulreich, Ron-Thorben Hoffmann, Jerome Boateng oraz Javi Martinez.

źródło: TZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)

reklama04.04.2020 18:10
Oby i z Davidem się udało, choć - pisałem to już - nic na siłę. On sam musi po pierwsze chcieć grać w Bayernie, a nie być pazerny na podwyżkę.
30.03.2020 15:34
Ci co mają mieć kontrakty przedłużone ( Manu, Tiago, Alaba ) będą je mieć na pewno przedłużone i na warunkach z których wszyscy będą zadowoleni. Boateng odejdzie a co z Martinezem? powiem szczerze że nie wiem.
30.03.2020 13:26
Chyba tylko w Polsce pokutuje przeświadczenie, że młody piłkarz ma jeszcze czas. To już nie czasy wiecznie młodych 24-letnich talentów...
30.03.2020 11:51
Zbig, a ja wręcz odwrotnie. Davies jest nie tylko wybitny fizycznie. Głowa też daje radę. Pewnie,że będzie popełniał błędy, ale z każdym tygodniem kuma więcej i widzę, że dzieciak na serio sam widzi, że jest dobry i ma wiarę w siebie. Z Daviesem już nie wolno się nam cofać.LO jest już jego!
30.03.2020 01:44
Jak tal dalej ta sytuacja będzie, to piłkarze będą się cieszyć przy przedłużeniu umowy jak będą mieć 50% tego co mają teraz.
Może ta sytuacja uzdrowi cały ten sport.
29.03.2020 22:56
Niech sobie zarząd zobaczy, ile kosztują teraz przeciętni grajkowie i pomyśli, czy tak łatwo będzie zastąpić takiego Alabę, biorąc pod uwagę jego uniwersalność i klasę. Davies to przyszłość, ok. Ale nie rzucał bym mu na jego młode barki odpowiedzialności za lewą stronę
29.03.2020 19:54
W obecnych warunkach piłkarze stoją na dużo gorszej pozycji negocjacyjnej. Myślę , że nawet Alaba przemyśli sprawę i zostanie, bo Barcelona, patrząc jak próbuje ciąć pensje piłkarzom raczej się nie pokusi na taki transfer i nie spełni wymagań finansowych jakie żąda piłkarz.
29.03.2020 18:32
Jest powiedziane et cetera więc może i ich też miał na myśli a może tylko tych młodych... wydaje mi się,że chyba nikt się nie spodziewa przedłużenia umów z Boa i Javim.
Obecna sytuacja moim zdaniem stawia kluby w lepszej pozycji przy rozmowach kontraktowych niż piłkarza a szczególnie taki nasz Bayern nie powinien się bać.
29.03.2020 18:22
trzeba przyznac ze w kontekscie przedluzenia kontraktow koronawirus spadl nam z nieba i zdecydowanie wzmacnia pozycje negocjacyjna klubu - nieudolnosc i doprowadzenie do takiej sytuacji jest oczywiste ale w kontekscie spodziewanych olbrzymich strat zarowno kwoty odstepnego jak i proponowane gaze nie moga byc tak wysokie jak w normalnych czasach - zatem pewnie albo odejscia za rok za darmo, albo jednak porzedluzenia przy zdyskontowanych kwotach; albo duzo stracimy albo duzo zyskamy

nie mniej Hasan jako dyrektor sportowy to glowny odpowiedzialnyy tej sytuacji; postawienie nas w tej sytuacji to powinno byc dyscyplinarne zwolnienie a nie awans do zarzadu
29.03.2020 18:05
@tapczan

Wspomniał o tych co są aktualnie w grze. Widać, że Boateng i Martinez odstawieni są na boczny tor.
29.03.2020 17:37
A Boa i Javi nie mają zasług dla Bayernu ?! Trochę nieelegancko pominięci.