Bayern Monachium potwierdził, że w tym roku nie odbędzie się tradycyjny obóz przygotowawczy w Tegernsee. Jak poinformował klub w odpowiedzi na pytanie dziennika „Bild”, decyzja ta związana jest z wyjątkowo dużym obciążeniem zawodników po zakończonym niedawno sezonie oraz udziałem w Klubowych Mistrzostwach Świata.

REKLAMA

To pierwszy taki przypadek od lat, kiedy „Bawarczycy” rezygnują z przygotowań w malowniczym ośrodku Rottach-Egern. Szkoleniowiec Vincent Kompany, który od roku prowadzi drużynę, postawił na regenerację i indywidualne mikrocykle w Monachium, zamiast tradycyjnego zgrupowania.

Dobra wiadomość dla kibiców jest taka, że latem 2026 roku Bayern planuje powrót do Tegernsee. Tymczasem obecne przygotowania mają zapewnić zawodnikom pełną gotowość do sezonu 2025/26 przy minimalizacji ryzyka kontuzji.

 

Źródło Bild
Udostępnij