DieRoten.pl

Bayern oczekuje więcej od Choupo, Zirkzee może odejść

fot.
Reklama

W najnowszym wydaniu niemieckiego magazynu „Kicker” możemy znaleźć wiele nowych informacji na temat pierwszego zespołu Bayernu Monachium.

Dziennikarze „Kickera” skupili się nie tylko na obecnej sytuacji w zespole rekordowego mistrza Niemiec, ale i również kolejnych transferach. Jak wygląda sprawa Konrada Laimera? Kto jeszcze może opuścić Bayern i jakie oczekiwania względem Choupo-Motinga mają szefowie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Konrad Laimer

Laimer ma dołączyć do Bayernu tego lata. Austriak już od tygodni posiada porozumienie z FCB ws. kontraktu. Rozmowy nie były wcale skomplikowane i monachijczycy szybko dogadali się z pomocnikiem w kwestii długoterminowej umowy.

Jednakże RB Lipsk w dalszym ciągu nie wyraziło zgody na sprzedaż swojego gracza – RBL oczekuje grubo ponad 20 milionów euro, zaś w ostatnim czasie nie doszło do żadnego zbliżenia między klubami. Nie można wykluczyć, że Konrad dołączyłby dopiero do „Gwiazdy Południa” za rok za darmo. 25-latek jest wysoko ceniony z racji na swoją wszechstronność. W drużynie rekordowego mistrza Niemiec jest przewidziany na pozycję szóstki, choć może też być opcją do gry na prawym wahadle.

Pavard i Upamecano

Benjamin Pavard wyobraża sobie odejście w letnim okienku transferowym, nawet jeśli zarząd FCB mówi, że „skład na sezon 2022/23 jest już ustalony”. Dayot Upamecano nie jest na sprzedaż, podczas gdy Chris Richards odszedł już do Crystal Palace.

Marcel Sabitzer

Transfer Laimera mógłby zwiększyć presję na Marcelu Sabitzerze, który mimo wszystko w trakcie letnich przygotowań pokazał się z bardzo dobrej strony i był niejednokrotnie chwalony. Niemniej jednak Bayern gotów jest rozważyć sprzedaż Austriaka przy odpowiedniej ofercie.

Joshua Zirkzee

Od momentu powrotu z wypożyczenia, Joshua Zirkzee budzi wielkie zainteresowanie – zwłaszcza w Premier League. Holender w dalszym ciągu może jeszcze tego lata opuścić Bayern.

Eric Maxim Choupo-Moting

Choupo-Moting nie odejdzie Bayernu – jego siła fizyczna i poszczególne umiejętności mogą być potrzebne FCB w kryzysowych sytuacjach. Z drugiej strony klub oczekiwałby więcej od Choupo w nadchodzącym sezonie, po tym jak ten opuścił wiele spotkań w trakcie kampanii 21/22.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...