Bayern II zwycięża w Premier League International Cup!

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą kolejny mecz tego sezonu. Tym razem podopiecznym Holgera Seitza przyszło grać w międzynarodowym (towarzyskim) turnieju.

FCB II

FC Bayern II 2:0 (0:0) Dinamo Zagrzeb II

Kwasi Okyere Wriedt i spółka mogą mieć szczególne powody do dumy, albowiem wczorajszego wieczoru podopieczni Holgera Seitza pokonali w meczu finałowym turnieju "Premier League International Cup 2019" ekipę Dinama Zagrzeb. Ostatecznie pojedynek na The Den w Londynie zakończył się triumfem monachijczyków 2:0. Warto wspomnieć, że w turnieju tym występowały między innymi takie zespoły jak PSG II, Porto II, Manchester United II czy chociażby Liverpool II.

Bramki dla drugiej drużyny bawarskiego klubu zdobywali kolejno wspomniany wyżej Wriedt oraz Meritan Shabani. Warto wspomnieć, że Ghańczyk ma już na swoim koncie w samej tylko bawarskiej lidze regionalnej 23 trafienia i 8 asyst. Przypominamy zarazem, że już niebawem FCB II powalczy w barażach o awans do 3. Bundesligi.

Słowa uznania dla chłopaków i całego naszego sztabu. Mierzyliśmy się z wieloma europejskimi zespołami. To tylko pokazuje, że mamy jakość w swojej drużynie. Pierwsza połowa była wyrównana, a w drugiej mieliśmy coraz to lepsze okazje i w końcu zasłużenie wygraliśmy – powiedział po meczu Seitz.

Mecz zaczął się bardzo dobrze z punktu widzenia kibiców. Na samym początku bliscy szczęścia byli Chorwaci, ale z dobrej strony pokazał się golkiper FCB. W późniejszej fazie monachijczycy mieli drobne problemy, ale również stwarzali sobie dogodne okazje. Pierwsza połowa była stosunkowo wyrównana, zaś obie ekipy wypracowały sobie dogodne sytuacje, lecz ostatnie zdanie mieli bramkarze. Mimo wszystko końcówka należała do Bayernu, albowiem podopieczni Seitza mogli zdobyć jeszcze co najmniej 2 bramki.

Przyjezdni z Monachium zaczęli drugą połowę finału tego towarzyskiego turnieju z wysokiego C. Raptem kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry do siatki rywali trafił Wriedt. FCB stąpało teraz twardo po gruncie i stwarzało sobie kolejne okazje bramkowe. Kropkę nad i w samej końcówce postawił natomiast Meritan Shabani. Monachijczycy triumfowali w pełni zasłużenie.

Bayern II: Wagner - Tuerkkalesi, Mai, Awoudja, Mayer – Feldhahn, Shabani – Jeong (68' Rochelt), Wriedt, Franzke – Zirkzee (88' Nollenberger)

Bramki: 1:0 Wriedt (46'), 2:0 Shabani (90')