Bayern II z pierwszą porażką…

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą drugie spotkanie w ramach rozpoczętego dopiero co sezonu ligowego 2022/2023.

SpVgg Ansbach 09 2:0 (1:0) FC Bayern II

Tym razem zespół prowadzony przez Martina Demichelisa nie może mieć powodów zadowolenia, albowiem w ubiegły piątek druga drużyna Bayernu Monachium poniosła porażkę w ramach rozgrywek bawarskiej ligi regionalnej w sezonie 2022/23.

Piłkarze bawarskiego klubu nie sprostali zadaniu i zostali pokonani przez swoich rywali 0:2. Wskutek piątkowej klęski, monachijczycy spadli z pierwszego miejsca na ósme w tabeli ligowej. Bramki dla ekipy z SpVgg Ansbach zdobyli kolejno Abadjiew oraz Kroiss.

Początek był bardzo zły. Nie byliśmy wystarczająco skoncentrowani i pozwoliliśmy przeciwnikowi na zdobycie szybkiej bramki. Potem stworzyliśmy kilka dobrych szans, ale ich nie wykorzystaliśmy. Ansbach grało sprytniej od nas i zasłużyło na zwycięstwo – powiedział po meczu Demichelis.

Zawodnicy FCB II fatalnie rozpoczęli zawody w Ansbach – już w 2. minucie Kainz musiał wyciągać piłkę z siatki po bramce Abadjiewa. Dziesięć minut później powinno być 1:1, ale uderzenie Lee przeleciało tuż obok słupka. W kolejnych minutach pojedynek był w miarę wyrównany, zaś w 34. minucie bliski podwyższenia wyniku na 2:0 był Kroiss. Przed przerwą monachijczycy wypracowali dwie dogodne okazje, ale nie potrafili ich odpowiednio wykończyć – szczęścia próbowali Sanyang oraz Lee.

Po zmianie stron goście z Monachium szybko starali się doprowadzić do wyrównania. Niezwykle aktywny w meczu Lee mógł doprowadzić do stanu 1:1, ale golkiper gospodarzy z problemami zbił piłkę na rzut rożny… Nieco później wprowadzony po przerwie Tikvic mógł strzelić upragnioną dla Bayernu bramkę, ale i tym razem zabrakło szczęścia. Niestety, ale na kwadrans przed końcem starcia, nieskuteczność FCB II została ukarana – wynik meczu na 2:0 ustalił Kroiss. Ostatecznie podopieczni Martina Demichelisa polegli 0:2.

Bayern II: Kainz - Fust (61. Kehl), Janitzek, Morrison (61. Tikvic), Brückner (83. Reinelt) - Kern (83. Neziri), Aydin, Sanyang, Metu - Lee (75.), Zvonarek.

Bramki: 1:0 Abadjiew (2’), 2:0 Kroiss (75’).

Piłkarze drugiej drużyny Bayernu na regenerację, wyciągnięcie odpowiednich wniosków i przygotowania do kolejnego spotkania będą mieli nieco więcej czasu, albowiem w najbliższą niedzielę o 14:00 zmierzą się z ekipą Turkgucu Muenchen.

Źródło: FCB.de / Własne