Bayern II z dotkliwą porażką

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą dwanaście oficjalnych spotkań w ramach rozpoczętego niedawno sezonu 2022/2023 w bawarskiej lidze regionalnej.

SV Wacker Burghausen 5:0 (1:0) FC Bayern II

Niestety, ale zespół prowadzony przez Martina Demichelisa po raz kolejny zawiódł oczekiwania w sezonie 2022/23. W ramach jedenastej kolejki bawarskiej ligi regionalnej, piłkarze Bayernu II mierzyli się na wyjeździe z drużyną SV Wacker Burghausen.

Mimo stosunkowo dobrej gry w pierwszej połowie, Timo Kern i spółka zaprezentowali się wręcz fatalnie w drugiej części starcia na Wacker-Arena i zostali rozbici aż 5:0, po tym jak tydzień wcześniej rozbili na swoim podwórku SV Heimstetten aż 6:0. Dla FCB II to najdotkliwsza klęska w tym sezonie ligowym.

− Zagraliśmy dobrą pierwszą połowę i nie zasłużyliśmy na to, by przegrywać do przerwy. W szatni zaplanowaliśmy to samo na II połowę. Niestety, nie broniliśmy wtedy dobrze, przeciwnik z klasą to wykorzystał – powiedział po meczu trener Demichelis.

Na ten moment po rozegraniu dwunastu kolejek, monachijczycy zajmują odległe, bo dziewiąte miejsce w tabeli ligowej z dorobkiem 16 punktów i stratą 10 oczek do liderów z Wurzbuerga. Bilans „Bawarczyków” to obecnie 4 zwycięstwa, 4 remisy, 4 porażki oraz bramki 24:22.

Bayern II: Huelsmann - Reinelt, Tikvic, Denk (65’ Kabadayi) - Kraetzig (65’ Copado), Kern - Aitamer (81’ Sanyang), Lee, Herrmann (73’ Zvonarek) - Ranos, Segbe (65’ Herold).

Bramki: 1:0 Bachschmid (16’), 2:0 Tikvic (48’), 3:0 Winklbauer (70’), 4:0 Hyseni (79’), 5:0 Laeubli (86’).

Piłkarze drugiej drużyny na regenerację, wyciągnięcie odpowiednich wniosków oraz przygotowania do kolejnego spotkania będą mieli jeszcze kilka dni, albowiem w najbliższą sobotę o 14:00, podopieczni Martina Demichelisa zagrają z Rain/Lech na wyjeździe.

Źródło: Campus / Własne