Bayern II z derbowym zwycięstwem

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą trzecie spotkanie w ramach rozpoczętego dopiero co sezonu ligowego 2022/2023.

FC Bayern II 3:2 (1:1) Turkgucu Muenchen

Tym razem drużyna prowadzona przez Martina Demichelisa może mieć powody do zadowolenia po ostatnim ligowym pojedynku, albowiem w ubiegłą niedzielę drugi zespół Bayernu Monachium zanotował zwycięstwo w ramach rozgrywek bawarskiej ligi regionalnej w sezonie 2022/23.

Piłkarze FCB II walczyli do samego końca i ostatecznie pokonali w derbowym starciu Turkgucu Muenchen 3:2. Bramki dla monachijczyków zdobywali kolejno Zvonarek, Copado oraz Ranos. Dzięki tej wygranej, „Bawarczycy” awansowali na ósme miejsce.

− To było ważne, aby wygrać nasz pierwszy domowy mecz. Mieliśmy kilka świetnych szans w początkowej fazie, ale niestety nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Wtedy Turkgucu ukarał nas pierwszą bramką. Po wyrównaniu nie poddawaliśmy się i w przerwie w połowie meczu poprawiliśmy kilka rzeczy, które chłopcy znakomicie zrealizowali. Jestem bardzo szczęśliwy, że byliśmy w stanie odwrócić losy meczu i zgarnąć trzy punkty – powiedział Martin Demichelis.

Bayern II mógł już w 3. minucie objąć prowadzenie za sprawą Sanyanga, ale lepszy okazał się golkiper gości. Nieco później bliski szczęścia był także Vidovic, ale piłka po uderzeniu z rzutu wolnego przeleciała nad poprzeczką. Niestety, ale w 25. minucie Mayer musiał skapitulować po raz pierwszy – Woudstra wykorzystał sytuację i bez najmniejszych problemów strzelił bramkę dla Turkgucu. W końcówce pierwszej połowy autor pierwszego trafienia mógł podwyższyć na 2:0, ale świetnie w polu karnym zachował się stoper FCB – Janitzek. Kiedy wydawało się, że goście zejdą do szatni z prowadzeniem 1:0, w doliczonym czasie gry wyrównał Zvonarek, dla którego było to debiutanckie trafienie w barwach Bayernu II.

Monachijczycy nie zaczęli dobrze drugiej części meczu, albowiem w 50. minucie Woudstra skompletował dublet i dał kolegom prowadzenie 2:1. Podopieczni Martina Demichelisa nie zamierzali się jednak poddawać i idąc za ciosem, zaczęli odrabiać straty. W 64. minucie rzut karny wykorzystał Copado, zaś na trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, golem na wagę jakże cennego zwycięstwa popisał się wprowadzony po przerwie Ranos.

Bayern II: Mayer - Herold, Janitzek, Tikvic, Kehl - Zvonarek (86’ Metu), Brueckner (71’ Kraetzig), Vidovic, Aydin (90’ Neziri), Sanyang (71’ Ranos) – Copado.

Bramki: 0:1 Woudstra (25’), Zvonarek 1:1 (45’), 1:2 Woudstra (50’), 2:2 Copado (64’), 3:2 Ranos (77’).

Druga drużyna Bayernu Monachium do akcji wraca już dziś wieczorem – dokładnie o 18:30 na stadionie Manfred-Zollner-Stadion, podopieczni Martina Demichelisa w ramach czwartej kolejki bawarskiej ligi regionalnej zagrają z ekipą Vilzing.

Źródło: FCB.de / Własne