Bayern II wraca na zwycięski szlak

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą dziewiętnaście oficjalnych spotkań w ramach rozpoczętego w lipcu sezonu 2022/2023 w bawarskiej lidze regionalnej.

FC Pipinsried 0:4 (0:3) FC Bayern II

Tym razem zawodnicy drugiej drużyny bawarskiego klubu mają powody do zadowolenia po ostatniej kolejce ligowej, kiedy to w ramach dziewiętnastej kolejki bawarskiej ligi regionalnej mierzyli się w ubiegłą sobotę na wyjeździe z ekipą FC Pipinsried.

Koniec końców monachijczycy nie pozostawili swoim rywalom żadnych złudzeń i odnieśli w pełni przekonujące zwycięstwo 4:0. Jeśli mowa zaś o bramkach, to na listę strzelców tamtego popołudnia wpisali się Lovro Zvonarek, Grant-Leon Ranos oraz dwukrotnie Hyun-Ju Lee.

Byliśmy lepszym zespołem i dobrze rozpoczęliśmy mecz. Pipinsried mocno naciskał w pierwszych dwóch minutach. Po karnym graliśmy dobrze w ataku, stworzyliśmy wiele szans, strzeliliśmy trzy bramki i na niewiele pozwalaliśmy z tyłu – powiedział trener Demichelis.

− W drugiej połowie nadal dominowaliśmy i dlatego zasłużyliśmy na zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony – podsumował Martin Demichelis.

Dla monachijczyków było to zarazem ósme zwycięstwo w tym sezonie. Póki co „Bawarczycy” w bawarskiej lidze regionalnej zajmują szóste miejsce z dorobkiem 28 punktów i stratą 17 oczek do prowadzących w tabeli zawodników SpVgg Unterhaching. Bilans FCB II to na ten moment 8 zwycięstw, 4 remisy, 7 porażek oraz bramki 40:33.

FC Bayern II:

Mayer - Herold, Marusic, Morrison, Aitamer (58’ Brueckner) - Aydin - Kraetzig (69’ Neziri), Kern (58’ Sanyang) - Ranos, Lee (87’ Denk), Zvonarek (69’ Herrmann).

Bramki:

0:1 Zvonarek (8’), 0:2 Ranos (16’), 0:3 Lee (26’), 0:4 Lee (86’).

Podopieczni Martina Demichelisa będą mieli dużo czasu na przygotowania do kolejnego meczu o stawkę, albowiem już w najbliższy piątek monachijczycy zmierzą się na własnym podwórku z ekipą VfB Eichstaett. Starcie na Gruenwalder Stadion zaplanowano dokładnie o 19:00.

Źródło: FCB.de / Własne