Bayern II gromi w lidze

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą dwadzieścia dwa oficjalne spotkania w ramach rozpoczętego w lipcu sezonu 2022/2023 w bawarskiej lidze regionalnej.

FC Bayern II 5:0 (2:0) DJK Vilzing

Podopieczni Holgera Seitza, dla którego był to powrót na ławkę trenerską na Gruenwalder Stadion po dłuższej przerwie, mogą mieć wielkie powody do dumy po ostatnim pojedynku ligowym, albowiem monachijczycy rozbili w ramach dwudziestej trzeciej kolejki bawarskiej ligi regionalnej ekipę DJK Vilzing.

Zawodnicy Bayernu II nie pozostawili swoim rywalom żadnych złudzeń i wygrali 5:0. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisali się tamtego dnia Timo Kern (dwukrotnie), Lucas Copado, Eyup Aydin oraz Lovro Zvonarek.

− Zagraliśmy świetny mecz, zarówno ofensywnie jak i defensywnie. Kontrolowaliśmy grę i popełniliśmy niewiele nieostrożnych błędów. Wyraźnie widać było determinację i dążenie do zdobycia bramki – powiedział po meczu trener Seitz.

Dla monachijczyków było to zarazem dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. Póki co „Bawarczycy” w bawarskiej lidze regionalnej zajmują piąte miejsce z dorobkiem 35 punktów i stratą 22 oczek do prowadzących w tabeli zawodników SpVgg Unterhaching. Bilans FCB II to na ten moment 10 zwycięstw, 5 remisy, 7 porażek oraz bramki 50:35.

FC Bayern II:

Schenk - Herold, Janitzek, Morrison, Brueckner - Aydin (76’ Neziri), Kern, Kraetzig (70’ Sanyang) - Ranos (70’ Zvonarek), Copado, Aitamer.

Bramki:

1:0 Copado (14’), 2:0 Kern (36’), 3:0 Kern (59’), 4:0 Aydin (63’), 5:0 Zvonarek (72’).

Podopieczni Holgera Seitza zanim udadzą się na wielotygodniową przerwę (niemalże do końca lutego), to rozegrają jeszcze jeden mecz w ramach bawarskiej ligi regionalnej – 3 grudnia (sobota) czeka ich pojedynek na wyjeździe z Viktorią Aschaffenburg (początek spotkania o 14:00).

Źródło: FCB.de / Własne