DieRoten.pl
Reklama

Bayern II celuje w kolejne zwycięstwo i 3 punkty

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Biorąc pod uwagę bieżący sezon 2022/23, druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą łącznie dwadzieścia pięć oficjalnych spotkań w ramach bawarskiej ligi regionalnej.

FC Bayern II vs TSV Buchbach

Po zeszłotygodniowym bardzo ważnym zwycięstwie nad 1. FC Schweinfurt (monachijczycy bramkę na wagę trzech punktów zdobyli ponownie w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry), tym razem piłkarze Holgera Seitza zmierzą się na własnym podwórku z TSV Buchbach.

Podobnie jak miało to miejsce ostatnio, Timo Kern i spółka podejmą swoich rywali na Gruenwalder Stadion. Początek tego boju zaplanowano o 19:00. Zadanie z pewnością nie będzie należało dziś do najłatwiejszych, albowiem w kadrze FCB II zabraknie wielu graczy (m. in. Copado, Ibrahimovica, Zvonarka czy Sanyanga). Mimo wszystko „Bawarczycy” są zdeterminowani, aby zdobyć kolejne 3 punkty.

− Chcemy ponownie grać nasz ofensywny futbol. Musimy unikać prostych błędów i być w posiadaniu, aby następnie móc przełożyć to na zagrożenie pod bramką rywala – powiedział trener Seitz.

− Dodatkowo chcemy ustawić się z resztą obrony w taki sposób, aby możliwe było natychmiastowe przejście do kontrataku z piłką – podsumował Holger Seitz.

Po rozegraniu dwudziestu pięciu kolejek, monachijczycy zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli bawarskiej ligi regionalnej z dorobkiem 41 punktów – na wynik ten przełożyło się 12 zwycięstw, 5 remisów, 8 porażek oraz bilans bramkowy 57:41.

Dzisiejszy pojedynek monachijczyków będzie można zobaczyć za darmo w klubowej telewizji oraz na klubowym kanale YouTube.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...