DieRoten.pl
Reklama

Bayern eSports z porażką w finale

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Wczoraj zgodnie z wszelkimi zapowiedziami i ustalonym terminarzem, odbyła się finałowa faza pucharowa rozgrywek eFootball Championship Pro.

Jak już informowaliśmy wcześniej, drużyna esportowa Bayernu z racji na zajęcie czwartego miejsca w tabeli ligowej w fazie grupowej, rozgrywki pucharowe rozpoczęła od ćwierćfinału, gdzie ich rywalem była AS Roma.

Podopieczni Matthiasa Luttenbergera nie mieli większych problemów z Włochami i ostatecznie odnieśli dwa zasłużone zwycięstwa (5:1 oraz 2:1). Następnie rywalem „Bawarczyków” w półfinale była Barcelona, która w pierwszym meczu ograła FCB eSports 3:0.

Miguel Mestre i spółka nie poddali się jednak i w kolejnych dwóch potyczkach pokonali Hiszpanów (3:2 oraz 2:1), zapewniając sobie grę w finale o tytuł mistrzowski.

Manchester United lepszy

Rywalem monachijczyków w finale eFootball Championship Pro był Manchester United, który to z kolei w półfinale ograł AC Milan. Niestety, ale w dwóch finałowych starciach, lepsi okazali się reprezentanci „Czerwonych Diabłów”, którzy dwukrotnie ograli FCB.

Podczas gdy w pierwszym meczu Bayern uległ 0:2, to w drugiej potyczce po bezbramkowym remisie, Anglicy pokonali „Bawarczyków” po serii rzutów karnych. Tym samym podobnie jak w 2022 roku, esportowa drużyna bawarskiego klubu zdobyła wicemistrzostwo.

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...