DieRoten.pl
Reklama

Bayern chce Guirassy’ego

fot. Fotolia
Reklama

Choć do otwarcia letniego okienka transferowego pozostało jeszcze bardzo dużo czasu, to w mediach spekuluje się już o pewnych ruchach w Europie.

Sporo plotek dotyczy również Bayernu Monachium, gdzie dyrektor sportowy Christoph Freund wraz ze swoimi współpracownikami pracuje już nad kształtem kadry pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Jak z kolei poinformował wczoraj niemiecki „Sport Bild”, monachijczycy najwyraźniej zdecydowali się już, że umowa Erica Maxima Choupo-Motinga nie zostanie przedłużona i Kameruńczyk odejdzie na zasadzie wolnego transferu latem 2024 roku, co już było zresztą „wiadome” od kilku miesięcy.

Co do następcy kameruńskiego snajpera, to „Bawarczycy” mieli zdecydować się, że będą chcieli powalczyć o Serhou Guirassy’ego, który obecnie jest zawodnikiem VfB Stuttgart.

Z ustaleń dziennikarza Christiana Falka jasno wynika, że bawarski klub jest gotów aktywować klauzulę odejścia w umowie napastnika (wynosi około 20 milionów euro). Niemniej jednak wiele będzie zależeć od tego, czy sam piłkarz będzie chciał pełnić rolę zmiennika Harry’ego Kane’a.

Najbliższe tygodnie i miesiące mogą okazać się decydujące. Niemniej jednak warto jeszcze wspomnieć, że 27-latek cieszy się również sporym zainteresowaniem wśród innych drużyn z europejskiej czołówki (w tym kilka z nich można wyróżnić z Premier League i La Liga).

Serhou Guirassy

27-letni Gwinejczyk wystąpił w sezonie 2023/2024 w 17 oficjalnych meczach o stawkę dla VfB Stutgart (Bundesliga i Puchar Niemiec), zaś jego dorobek w tym czasie to 19 bramek oraz 2 asysty. Szacunkowa wartość Guirassy’ego jest wyceniana na około 40 milionów euro.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...