Bayern bezlitosny dla gości z Hamburga

Na taki mecz w wykonaniu podopiecznych Pepa Guardioli kibice Bayernu Monachium czekali od wznowienia rozgrywek Bundesligi po przerwie zimowej. Po słabej postawie w trzech pierwszych meczach w 2015 roku mistrzowie Niemiec w końcu pokazali futbol do jakiego przyzwyczaili swoich kibiców i zdeklasowali gości z Hamburga aż 8:0.

W porównaniu do meczu z przed tygodnia, którego przeciwnikiem był VfB Stuttgart trener Pep Guardiola dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Za Dante, Mitchella Weisera i Xabiego Alonso na boisku pojawili się Holger Badstuber, Rafinha oraz Thomas Muller. Dla dwóch pierwszych zawodników był to pierwszy występ w 2015 roku.

Worek z bramkami rozwiązał się w 20 minucie spotkanie kiedy ręką w polu karnym po dośrodkowaniu Rafinhy zagrał obrońca gości Marcos. Sędzia bez zawahania pokazał na jedenasty metr, a rzut karny na gola zamienił Thomas Muller. Goście jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć po utracie pierwszej bramki, a już zrobiło się 2:0. Tym razem strzał Mullera zdołał odbić bramkarz gości Drobny, jednak wobec dobitki Mario Goetze był już bezradny.

Od tego momentu graczom Bayernu grało się zdecydowanie łatwiej. W 37 minucie Bawarczycy wyprowadzili wzorowy kontratak a Arjen Robben w swoim stylu przymierzył na bramkę gości podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Do przerwy wynik nie uległ zmianie a kolejne bramki dla Bayernu były tylko kwestią czasu.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy w dziewięć minut strzelili rywalom trzy kolejne bramki. Najpierw w 49 minucie Robben podwyższył prowadzenie strzelając swoją słabszą prawą nogą w krótki róg bramki Drobnego. W 55 minucie kapitalnym strzałem popisał się Muller, a minutę później wynik na 6:0 podwyższył Robert Lewandowski.

W 59 minucie spotkanie na boisku zameldował się wracający po kontuzji Franck Ribery, zastępując Mehdiego Benatię. Już 10 minut później Francuz strzałem lewą nogą podwyższył prowadzenie na 7:0. W między czasie na boisku pojawił się Gianluca Gaudino, który zastąpił Thomasa Mullera (66 minuta), a w 71 minucie Robbena zastąpił Claudio Pizarro.

Gości z Hamburga dobił Mario Goetze, który ładnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości tym samym ustalając wynik spotkania na 8:0.

FC Bayern: Neuer, Bernat, Badstuber, Benatia, Rafinha, Schweinsteiger, Alaba, Goetze, Muller, Robben, Lewandowski

Ławka rezerwowych: Reina, Gaudino, Dante, Ribery, Rode, Pizarro, Weiser

Hamburger SV: Drobny, Marcos, Westermann, Djourou, Gotz, Jansen, van der Vaart, Diaz, Stieber, Olic, Rudnevs

Ławka rezerwowych: Adler, Kacar, Jiracek, Gouaida, Muller, Ostrzolek, Rajkovic

Widzów: 72000 (komplet)