Bayern bezbarwny po raz kolejny - remis z Schalke

"Ciężkie nogi" i brak formy to główne problemy Bayernu Monachium po wznowieniu Bundesligi. W piątek podopieczni Pepa Guardioli ulegli Wolfsburgowi aż 4:1, natomiast dziś Bawarczycy po bezbarwnej grze zremisowali z Schalke 04. Od 17.minuty spotkania monachijczycy musieli sobie radzić w dziesiątkę. Za faul w polu karnym do szatni odesłany został Jerome Boateng.

Bayern od 17.minuty meczu mógł przegrywać 0:1, jednak rzut karny wykonywany przez Choupo-Motinga wybronił Manuel Neuer. Na szczęście dla grających w "10" piłkarzy Dumy Bawarii zawodnicy Schalke 04 nie postanowili wykorzystać gry w przewadze i forsować bramki monachijczyków. W 27.minucie plac gry opuścił Mario Goetze a jego miejsce zajął Dante, który miał uporządkować szyki obronne Bawarczyków.

Druga część pojedynku była także pokazem bezbarwnej gry obu ekip. W 65.minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji, po której arbiter spotkania nie uznał gola strzelonego przez Bawarczyków. Jednak chwilę później Bayern wyszedł na prowadzenie za sprawą Arjena Robbena, który po rzucie rożnym głową skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Wellenreuthera. Radość piłkarzy Pepa Guardioli nie trwała długo. Zaledwie pięć minut później do wyrównana doprowadził Benedikt Hoewedes, który pokonał Manuela Neuera - także po rzucie rożnym.

Końcówka spotkania to chaotyczna gra Bayernu oraz Schalke. Arbiter Bastian Dankert postanowił nie przedłużać meczu i spotkanie zakończyło się uczciwym podziałem punktów.

FC Bayern 1:1 Schalke 04

FC Bayern: Neuer - Benatia, Boateng, Alaba - Weiser(88' Rode), Alonso, Schweinsteiger, Bernat - Robben, Mueller(55' Lewandowski), Goetze(27' Dante)

Schalke 04: Giefer(46' Wellenreuther) - Hoewedes, Nastasic, Matip - Uchida, Neustadter, K.-P. Boateng(87' Barnetta), Fuchs - Sam(77' Sane), Meyer - Choupo-Moting

Bramki: 1-0 67' Robben, 1-1 72' Hoewedes