Baumgartlinger: Byliśmy bardzo odważni w meczu z FCB

W ubiegłą sobotę swoje kolejne spotkanie w ramach sezonu ligowego 2022/23 rozegrali piłkarze Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest 35-letni Julian Nagelsmann.

Po niedawnym zwycięstwie 2:0 nad Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów, w miniony weekend podopieczni Juliana Nagelsmanna mierzyli się na własnym podwórku z Augsburgiem w ramach dwudziestej czwartej kolejki niemieckiej Bundesligi.

Koniec końców monachijczycy odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo 5:3 i umocnili się tym samym na pozycji lidera w tabeli ligowej. Tradycyjnie już po ostatnim gwizdku, w strefie mieszanej dla dziennikarzy na pytania odpowiadali piłkarze obu klubów. Swoje zdanie wyraził między innymi pomocni FCA – Julian Baumgartlinger.

− Byliśmy bardzo odważni i w rezultacie mogliśmy się nagrodzić bramką na początku spotkania. Po uzyskaniu prowadzenia nie broniliśmy jednak dobrze i ucierpieliśmy na tym – powiedział Baumgartlinger.

− W drugiej połowie sprawy znów potoczyły się znacznie lepiej, mogliśmy wywrzeć większą presję poprzez dokonane zmiany i byliśmy też bardziej agresywni w pojedynkach. Ale to nie wystarczyło – podsumował Julian Baumgartlinger.

Mistrzowie Niemiec do akcji wracają już w przyszłą niedzielę, kiedy to monachijczycy w ostatnim pojedynku przed marcową przerwą reprezentacyjną zagrają na wyjeździe z Bayerem 04 Leverkusen (spotkanie odbędzie się na BayArenie o 17:30).