DieRoten.pl

Ballack: Bayern może sięgnąć po Ligę Mistrzów

06.08.2020, 09:09:48
FotoOlimpik

Już w najbliższą sobotę emocje sięgną zenitu! Do akcji w rozgrywkach Ligi Mistrzów powracają zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec, którym przyjdzie zagrać z Chelsea.

Mistrzowie Niemiec w pierwszym meczu pokonali zasłużenie londyńczyków 3:0 i poczynili wielki krok w drodze awansu do ćwierćfinału rozgrywek.

Podczas ostatniego obszernego wywiadu na temat monachijczyków wypowiedział się legendarny Michael Ballack, który jest przekonany, że Bayern posiada wszystko co niezbędne, aby sięgnąć w tym sezonie po najważniejsze trofeum w piłce klubowej, czyli Puchar Ligi Mistrzów.

− Bayern ma wszystkie atuty w ręce. Na papierze awansowali w 90%. Nie sądzę, aby teraz to roztrwonili. Wyglądają na świeżych, wypoczętych, fizycznie na najwyższym poziomie i pewnych siebie − powiedział Michael Ballack.

− Liverpool już odpadł, Manchester City nie jest w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom w ostatnich latach. Bayern nie ma nic do ukrycia przed Realem i Barceloną. Jeśli Bawarczycy odzyskają swój rytm, to mogą wygrać Ligę Mistrzów − mówił dalej.

W dalszej części rozmowy legendarny niemiecki pomocnik odniósł się również do tematu Hansiego Flicka, który jego zdaniem jest idealnym trenerem dla ekipy rekordowego mistrza Niemiec – głównie z racji swojej empatii i podejścia do zawodników.

− Jego mocnymi stronami są komunikacja i radzenie sobie z zawodnikami. Joachim Loew uczynił z niego asystenta przed laty, ponieważ wiedział, że Hansi Flick dzięki swoim dobrym manierom jest idealnym połączeniem pomiędzy zawodnikiem a trenerem − stwierdził Ballack.

− Teraz to wszystko odpłaca się w Bayernie. Hansi zdobył szacunek i akceptację przez te wszystkie lata. Posiada doświadczenie i sukcesy w świecie sportu. Flick i Bayern? To do siebie pasuje! − podsumował Niemiec.

źródło: Sportbuzzer
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama06.08.2020 19:51
Rację ma ale ja bym nie pompował tego balonu. Wiem że prasa czy różni eksperci lubią takie tematy ale dla wszystkich najlepiej grać z meczu na mecz, bez presji.
06.08.2020 14:56
No to chyba wypowiedział się na ten temat już każdy były zawodnik Bayernu albo niemiecki piłkarz.
06.08.2020 14:30
Oby tym razem się udało.
06.08.2020 12:50
Co roku możemy wygrać Ligę Mistrzów.
06.08.2020 12:03
Nie ma co się napinać, tylko spokojnie wykonywać krok po kroku. Kilka klubów ma na to szanse, a wśród nich jesteśmy my, ale forma wszystkich po przerwie będzie zagadkowa i loteryjna.

reklama