DieRoten.pl
Reklama

AZ: Neuer przeszedł pod koniec maja operację

fot. Photogenica
Reklama

Na początku grudnia minionego roku poważnej kontuzji stopy doznał Manuel Neuer, który podczas urlopu w górach złamał nogę i był zmuszony przejść operację.

Od tamtego czasu minęło już kilka miesięcy i choć pierwotnie Niemiec miał wznowić pełne treningi z kolegami na początku letnich przygotowań, to Manuel musiał opóźnić swój powrót.

Co prawda klub oraz środowisko Neuera uspokajają, że nie doszło do żadnego nawrotu kontuzji czy problemów, jednakże fani i eksperci zaczynają mieć coraz większe wątpliwości. Na domiar wszystkiego jak poinformował „AZ”, pod koniec maja 37-latek przeszedł kolejną operację.

Rutynowy zabieg

Jak poinformował dziennikarz Maximilian Koch, pod koniec maja Manuel Neuer był zmuszony przejść małą operację. Niemiec obecnie nie czuje już prawie żądnego bólu i ma nadzieję na rychły powrót do bramki.

Zabieg miał miejsce 29 maja i polegał na rutynowym usunięciu śruby z kontuzjowanej nogi. Koniec końców leczenie i powrót 37-latka zostały nieco opóźnione, dlatego też trzeba było odłożyć plany powrotu na początku lipca o kilka tygodni.

Na całe szczęście sytuacja Neuera jest coraz lepsza. Manu może już wykonywać niemalże bez problemów wszystkie ćwiczenia bramkarskie. Golkiper ma więc nadzieję, że niebawem wróci do bramki – może już w sierpniu lub na początku września.

Poszukiwania następcy Sommera

Bayern szuka też następcy Sommera, który ma odejść do Interu. Yassine „Bono” Bounou, Giorgi Mamardaschwili, David de Gea i Wojciech Szczęsny są wymieniani jako potencjalni następcy Szwajcara. David Raya ma przenieść do Arsenalu.

Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...