AZ: Copado przeszedł operację kciuka

W ubiegłą sobotę Bayern Monachium rozegrał swoje pierwsze spotkanie towarzyskie w ramach przygotowań do nowego sezonu 2021/2022.

Rywalem zespołu prowadzonego przez Juliana Nagelsmanna była ekipa 1. FC Koeln. Koniec końców sparing zakończył się zwycięstwem „Kozłów”, którzy pokonali mistrzów Niemiec 3:2.

Należy jednak podkreślić, że w przeciwieństwie do Kolonii, Bayern zagrał w niemalże trzecim „garniturze”. W trakcie spotkania z bardzo dobrej strony pokazało się kilku młodych piłkarzy – w drugiej połowie swój debiut w pierwszym zespole zaliczył 17-letni Lucas Copado, który zebrał sporo pochwał po meczu.

− Poradził sobie dobrze i miał 2 czy 3 bardzo dobre akcje. Jest przebiegły w odbieraniu piłek, szybko je odzyskuje, więc mogę być zadowolony. Mógł nawet strzelić bramkę w jednej sytuacji, gdyby uderzył wcześniej − powiedział po meczu Nagelsmann.

Niestety, ale w trakcie meczu z Kolonią, 17-letni bratanek Hasana Salihamidzica doznał urazu kciuka i od tamtej pory nie trenował z pierwszą drużyną. Co więcej z informacji przekazanych przez „Abendzeitung Muenchen” możemy dowiedzieć, że Copado był zmuszony przejść drobną operację.

Tym samym Lucas z całą pewnością wypada z kadry na najbliższy mecz towarzyski z Ajaxem, który zaplanowano na przyszłą sobotę o 16:30. Na całe szczęście dziennikarz Maximilian Koch donosi, że przerwa potrwa raptem kilka dni.