DieRoten.pl
Reklama

Augenthaler: Suele, Schlotterbeck, Upamecano i Hernandez najlepsi

fot.
Reklama

Jakiś czas temu obszernego wywiadu dla niemieckiego tygodnika „Sport Bild” udzielił były obrońca, a obecnie trener w młodzieżówce Bayernu – Klas Augenthaler.

Były obrońca bawarskiego klubu (spędził całą swoją karierę klubową w Bayernie) poruszył wiele różnych tematów związanych nie tylko z FCB, ale i również swoją przeszłością. Ponadto nie mogło też zabraknąć pytań na aktualne tematy powiązane z Bundesligą.

W trakcie rozmowy z dziennikarzem, Klausa Augenthalera zapytano między innymi o to, kto jego zdaniem jest obecnie najlepszym środkowym obrońcą w rozgrywkach niemieckiej pierwszej BL. 65-latek wskazał w sumie czterech defensorów.

− Niklas Suele i Nico Schlotterbeck z Borussii Dortmund oraz Dayot Upamecano oraz Lucas Hernandez z Bayernu Monachium. To stoperzy absolutnie najwyższej klasy! – powiedział Augenthaler.

− To, co mnie denerwuje, to fakt, że Hernandeza zawsze mierzy się jego opłatą transferową. Do tego bardzo często był krytykowany. Zawsze uważałem, że jest świetny, nawet jeśli nie wydawał tak wielu poleceń w Bayernie, jak teraz – dodał. 

Klausa Augenthalera poproszono również o kilka słów na temat zarzutów i problemów z nadwagą u Niklasa Suele, kiedy ten jeszcze grał w zespole rekordowego mistrza Niemiec.

− Gdybym był trenerem, to zastosowałbym specjalne szkolenie, tak jak my wcześniej. Będąc asystentem Giovanniego Trapattoniego w Bayernie ważyłem chłopców na początku każdego treningu. Andi Herzog zawsze miał lekką nadwagę po wakacjach. Pamiętam, jak pocił się w saunie w kurtce przeciwdeszczowej, zanim się zważył, żeby szybko zrzucić kilka kilogramów – podsumował Klaus Augenthaler.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...