DieRoten.pl
Reklama

Asystenci Nagelsmanna − Zembrod & Toppmoeller

fot.
Reklama

Dokładnie wczoraj swoją pierwszą sesję treningową w ośrodku treningowym przy Saebener Strasse w Monachium odbył Julian Nagelsmann i jego sztab szkoleniowy.

Przypominamy, że po tym jak z Bayernu odeszli Hermann Gerland, Danny Roehl oraz Miroslav Klose, na ich miejsce Julian Nagelsmann sprowadził do Monachium swoich współpracowników z Lipska, a będąc dokładniejszym Benjamina Gluecka, Xavera Zembroda oraz Dino Toppmoellera.

Dokładnie wczoraj odbyła się pierwsza sesja treningowa nowego sztabu szkoleniowego FCB. Przed rozpoczęciem sesji treningowej, wykonano wspólne zdjęcie całego zespołu trenerskiego:

Co do asystentów Nagelsmanna, to warto wspomnieć, że Dino i Xaver współpracowali z nim już w Lipsku w sezonie 2020/21.

Dino Toppmoeller

42-latek jest synem legendarnego Klausa Toppmoellera, który z pewnością jest znany starszym kibicom. Dino w latach 2016-2019 prowadził luksemburski F91 Dudelange, który poprowadził do siedmiu tytułów (w tym trzykrotnie mistrzostwo kraju).

Co więcej w 2018 roku razem ze swoimi podopiecznymi dotarł sensacyjnie do fazy grupowej Ligi Europy. Warto wspomnieć, że Dino płynnie rozmawia po francusku, co z pewnością będzie wielkim ułatwieniem w Monachium z racji na dużą liczbę graczy z Francji w Bayernie.

Xaver Zembrod

54-letni Zembrod może z kolei pochwalić się bardzo bogatym doświadczeniem trenerskim – w przeszłości pracował jako asystent w Bayerze 04 Leverkusen, Hannoverze 96 oraz 1. FC Kaiserslautern. Xaver posiada bardzo dobry kontakt z młodzieżą, zaś jego doświadczenie z pracy z juniorami w Hoffenheim i Freiburgiem z pewnością może być bardzo pomocne w Monachium.

Źródło: Kicker / FCB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...