Arsenal pokonany: FCB Frauen zwycięża 1:0

Wczorajszego późnego wieczoru swoje kolejne oficjalne spotkanie w 2023 roku rozegrały zawodniczki pierwszej drużyny Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Alexander Straus.

FC Bayern Frauen 1:0 (1:0) Arsenal

Po niedawnym okazałym i w pełni zasłużonym zwycięstwie nad Kolonią (monachijki rozbiły 1. FCK aż 5:0), wczorajszego wieczoru podopieczne Alexandra Strausa w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzyń podejmowały u siebie Arsenal.

Koniec końców piłkarki Bayernu odniosły skromną, ale zasłużoną wygraną 1:0 nad zawodniczkami z Londynu – jedynego gola zdobyła Lea Schueller, która póki co może pochwalić się dwoma trafieniami w bieżącej edycji żeńskiej Champions League.

− To był bardzo wyrównany mecz. Mogło się skończyć 1:1. W pierwszej połowie byliśmy lepszym zespołem. Jednak w dużej części drugiej połowy Arsenal był lepszy. Naciskali bardzo wysoko, my byliśmy bardzo głęboko. Trzeba im pogratulować. Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodniczek – powiedział po meczu trener Straus.

Jeśli mowa o rewanżowym spotkaniu z Arsenalem, to pojedynek ten odbędzie się w przyszłą środę o 21:00. Miejscem tego boju będzie Emirates Stadium w Londynie.

FC Bayern Frauen:

Grohs - Rall, Viggosdottir, Kumagai, Hansen - Stanway (90’ Bragstad), Zadrazil - Lohmann, Magull (85’ Kett), Buehl - Schueller (79’ Damnjanovic).

Bramki:

1:0 Schueller (39’).

Podopieczne Alexandra Strausa ponownie będą miały niewiele czasu na regenerację i przygotowania do kolejnego spotkania, albowiem już w najbliższą sobotę monachijki zmierzą się w żeńskiej Bundeslidze z Wolfsburgiem. Pojedynek, który może zadecydować o losach mistrzostwa Niemiec, odbędzie się na stadionie Campusu FCB.