DieRoten.pl

Anderlecht zwróci kibicom FCB część pieniędzy za bilety

12.02.2018, 12:14:18
Photogenica

Zapewne każdy z nas pamięta zachowanie kibiców Bayernu w meczu wyjazdowym Ligi Mistrzów przeciwko Anderlechtowi, kiedy to sympatycy FCB protestowali przeciwko wysokim cenom biletów.

W pamiętnym meczu Ligi Mistrzów kibice Bayernu, którzy udali się do Brukseli, aby wspierać swoich pupili z wysokości trybun musieli zapłacić 100 euro, co jest bardzo wysoką ceną jak na spotkania fazy grupowej.

UEFA postanowiła działać w tej sprawie. Dlatego też Anderlecht został wezwany przez organy UEFA do oddania kibicom „Die Roten” części pieniędzy za wspomniany mecz w Lidze Mistrzów.

Każdy kibic Bayernu, który był obecny tego dnia na stadionie w Brukseli ma otrzymać zwrot w wysokości 30 euro.

- RSC Anderlecht został wezwany do skontaktowania się z Bayernem Monachium w przeciągu 15 dni, w celu zwrotu 30 euro kibicom Bayernu, którzy zasiedli w górnym sektorze gości – czytamy w oświadczeniu UEFA.

Po podliczeniu Anderlecht będzie zobowiązany do zwrotu 27,000 euro. Warto nadmienić, iż Bayern został ukarany za zachowanie swoich kibiców tym spotkaniu (rzucanie fałszywymi banknotami) grzywną w wysokości 20,000 euro.

źródło: Sky Sports

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)12.02.2018 19:50
Aż dziwne że UEFA tego jeszcze nie zrobiła, to ich rozgrywki i oni powinni ustalać ceny.
12.02.2018 12:32
I bardzo dobrze. UEFA wgl powinna ustalić "od górnie" maksymalne ceny biletów na spotkania LM. Wg max na faze grupową powinno być te 60-70 euro.. 100 euro to powinien być max za finał. W końcu piłkarze grają dla kibiców i zarobek z dnia meczowego nie powinien być źródłem utrzymania dobrej kondycji finansowej.