DieRoten.pl
Reklama

Anderlecht chce kontynuować współpracę z Zirkzee

fot.
Reklama

Na początku letniego okienka transferowego w 2021 roku, klub ze stolicy Bawarii zdecydował się na wypożyczenie kilku piłkarzy pierwszego i drugiego zespołu.

Jednym z tych piłkarzy był przede wszystkim Joshua Zirkzee, który udał się na roczne wypożyczenie do RSC Anderlecht z pierwszej ligi belgijskiej.

Z perspektywy czasu należy podkreślić, że decyzja ta okazała się absolutnym strzałem w dziesiątkę, albowiem holenderski napastnik rozegrał bardzo dobry sezon i był najskuteczniejszym zawodnikiem RSCA w całym sezonie (licząc wszystkie rozgrywki krajowe i europejskie), notując udział przy 31 golach.

Anderlecht chciałby kontynuować współpracę 

Holender niebawem powróci do Monachium (czeka go jeszcze zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji narodowej Holandii i urlop) i według niemieckich mediów, 21-latek rozpocznie przygotowania do nowego sezonu z Bayernem, po czym klub podejmie decyzję o jego dalszej przyszłości. 

Jak jednak informuje belgijska prasa, Anderlecht z wielką chęcią kontynuowałby współpracę z Joshuą. W grę wchodzą dwa scenariusze. Jeden z nich zakłada ponowne wypożyczenie po wcześniejszym przedłużeniu kontraktu napastnika z FCB (obecna umowa obowiązuje do 2023 roku).

Jeśli nie będzie to możliwe, to Belgowie są skłonni kupić Zirkzee za około 10 milionów euro, czyli za kwotę, jaka zadowoliłaby monachijczyków. 

Joshua Zirkzee 

Mając na uwadze wszystkie rozgrywki krajowe i międzynarodowe, Joshua Zirkzee rozegrał w sumie 47 spotkań, w których to strzelił 18 bramek oraz zanotował 13 asyst (nikt inny nie strzelił więcej goli dla Anderlechtu w sezonie 2021/22).

Źródło: HN
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...