DieRoten.pl
Reklama

Allianz Arena zaświeci na różowo

fot. J. Plenio / Pexels
Reklama

Już jutro odbędzie się spotkanie w ramach czwartej kolejki żeńskiej Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a drużyną Eintrachtu Frankfurt.

Dokładnie o 18:00 na Allianz Arenie w Monachium, emocje sięgną zenitu, albowiem do akcji w żeńskiej Bundeslidze powracają zawodniczki Bayernu, gdzie trenerem jest Alexander Straus.

Warto wspomnieć, że dla mistrzyń Niemiec będzie to premierowe starcie na monachijskim stadionie w lidze (poprzednie trzy mecze FCB Frauen na AA miały miejsce w ramach europejskich rozgrywek Champions League).

Allianz Arena zaświeci na różowo

W ramach pierwszego ligowego meczu FCB Frauen na Allianz Arenie, Bayern wyśle wyraźny sygnał dotyczący profilaktyki raka piersi wraz ze swoim partnerem Allianz.

Z okazji trwającego w październiku „Miesiąca Świadomości Raka Piersi”, stadion bawarskiego klubu po spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt zostanie oświetlony specjalnym różowym światłem, a monachijki będą miały na sobie specjalną koszulkę.

− Wraz z naszym partnerem Allianz, Bayern chce podnieść świadomość na ważny temat profilaktyki raka piersi. Wykrycie raka piersi na wczesnym etapie jest pierwszym krokiem w kierunku wyleczenia – powiedział Hainer.

− Edukacja i profilaktyka mają ogromny wpływ na zmniejszenie skutków choroby. Dlatego ważne jest dla nas podnoszenie świadomości na temat badań przesiewowych - zarówno kobiet, jak i mężczyzn – podsumował Herbert Hainer.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...