DieRoten.pl
Reklama

Albrecht: Bayern jest wzorem do naśladowania

fot. Photogenica
Reklama

Już w najbliższym miesiącu odbędą się Olimpiady Specjalne dla osób niepełnosprawnych. Miastem gospodarzem będzie Berlin, zaś rywalizacja potrwa od 17 do 25 czerwca.

Ogółem w nadchodzącej Olimpiadzie Specjalnej weźmie udział ponad 7000 z całego świata, którzy będą ze sobą rywalizować w 26 dyscyplinach sportowych.

Zanim jednak rozpoczną się te zawody w Berlinie, to delegacje niepełnosprawnych sportowców zostaną powitane w ponad 200 miastach w Niemczech. Mowa chociażby o Monachium, gdzie na Allianz Arenie powitane zostaną drużyny z Kanady i Mauritiusu. Z tej okazji wywiadu dla „FCB.de” udzielił dyrektor krajowy i członek zarządu Olimpiad Specjalnych w Niemczech, czyli Sven Albrecht.

Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych są największym na świecie wydarzeniem sportowym o charakterze integracyjnym i największym wydarzeniem multisportowym w Niemczech od czasu Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku. Są sportowym i emocjonalnym punktem kulminacyjnym ruchu Olimpiad Specjalnych dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną i wieloraką niepełnosprawnością – powiedział Albrecht.

Tego lata 7000 sportowców z całego świata przyjedzie do samego Berlina, aby walczyć o większą widoczność i tolerancję, a także medale. Zanim sportowcy będą rywalizować w 26 dyscyplinach sportowych, delegacje zostaną powitane w ponad 200 miastach-gospodarzach w całych Niemczech. Możemy spodziewać się wielu spotkań i emocji oraz wielkiego, kolorowego święta integracji – dodał.

Bayern jest znany na całym świecie, ma wielką charyzmę i dociera do wielu ludzi. Potencjał ten można wykorzystać do tworzenia infrastruktury sprzyjającej włączeniu społecznemu i promowania sportu integracyjnego dla wszystkich ludzi. Bayern jest wzorem do naśladowania dla wielu innych klubów i stowarzyszeń – mówił dalej.

Jednym z głównych celów Olimpiad Specjalnych jest przełamanie uprzedzeń w świecie pracy i przygotowanie osób niepełnosprawnych do wejścia na rynek pracy. Bayern jest oczywiście atrakcyjnym pracodawcą, także dla osób niepełnosprawnych. Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby myśleć o zmianie infrastruktury i stawić czoła temu, co czasami stanowi wyzwanie. Z mojego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że każdy krok w kierunku integracji jest tego wart – podsumował Sven Albrecht.

Warto podkreślić, że Bayern od dawna wspiera także różne organizacje i stowarzyszenia, które niosą pomoc niepełnosprawnym. Ponadto monachijczycy są znani ze swojej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, dając tym samym przykład nie tylko na całe Niemcy, ale i świat.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...