Alaba zapewnia wygraną!

Pierwszy mecz, pierwsze zwycięstwo! Strzałem z rzutu wolnego David Alaba zapewnił FC Bayern wygraną w meczu towarzyskim z SpVgg Unterhaching.

Jupp Heynckes nie mógł oczywiście skorzystać z usług piłkarzy, którzy występowali na boiskach Polski i Ukrainy w zakończonym niedawno EURO 2012. Tym samym okazję do debiutu mieli Tom Starke, Dante, Mitchell Weiser oraz Xherdan Shaqiri. W roli napastnika wystąpił podstawowy snajper drużyny U19, 18-letni Kevin Friesenbichler. Aż sześciu zawodników z drużyny rezedrw usiadło na ławce rezerwowych, na której obecny był również Matthias Sammer. W trakcie meczu trener Jupp Heynckes dokonał tylko jednej zmiany. W przerwie meczu Friesenbichlera zmienił nowy nabytek drużyny U19, 16-letni ofensywny pomocnik z Danii Pierre-Emil Höjbjerg

Jak można było się spodziewać, drużyna ze stolicy Bawarii natychmiast przejęła kontrolę nad spotkaniem, chociaż gołym okiem było widać, iż wszystkie formacje grają ze sobą po raz pierwszy. Mimo to, to właśnie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale z bardzo trudnym strzałem Mariusa Willscha (3.) poradził sobie Starke. Chwilę później w ostatnim momencie swoich kolegów uratował Dante.

Z drugiej strony wiele zamieszania robił bardzo ruchliwy Shaqiri, który w 11. minucie był bliski pokonania bramkarza rywali. 60 sekund później powinno być 1:0, ale Friesenbichler minimalnie chybił celu. Swoich okazji nie wykorzystał także Alaba (23., 26. i 45.).

Po zmianie stron przebieg gry nie uległ zmianie. Bliski wpisania na listę strzelców był Weiser, ale jego uderzenie wybronił golkiper SpVgg (56.). W 75. minucie po strzale głową do siatki przeciwników o mało co nie trafił Daniel van Buyten. Co nie udało się rosłemu Belgowi, uczynił młody Austriak. Alaba w 82. minucie celnie uderzył z rzutu wolnego, którego musiał wykonać z odległości 25 metrów.

SpVgg Unterhaching - FC Bayern 0:1 (0:0)

SpVgg Unterhaching: Riederer - Hofstetter, Thee (78. Voglsammer), Yilmaz (62. Haas), Bigalke (78. Kalus), Niederlechner (46. Fischer), Drum (62. Hummels), Welzmüller (62. Moll), Schwabl, Willsch (46. Rohracker), Kappelmaier

Rezerwowi: Müller - Fischer, Haas, Hummels, Rohracker, Moll, Kalus, Voglsammer

FC Bayern: Starke - Rafinha, Contento, Dante, van Buyten, Gustavo, Weiser, Can, Friesenbichler (46. Höjbjerg), Shaqiri, Alaba

Rezerwowi: Raeder - Rankovic, Schmitz, Markoutz, Vrzogic, Wein, Höjbjerg