Alaba wrócił do treningów

Przed dwoma dniami, kiedy to mistrzowie Niemiec mierzyli się na wyjeździe z Werderem Bremą, trener Hansi Flick musiał radzić sobie bez kilku kluczowych piłkarzy.

Tradycyjnie już dzień po meczu, Hansi Flick i jego sztab szkoleniowy przygotowali sesję treningową dla piłkarzy rezerwowych, którzy nie znaleźli się w wyjściowej XI Bayernu w wygranym 3:1 starciu ligowym z Werderem Bremą.

Przypominamy zarazem, że we wspomnianym meczu z bremeńczykami, klub ze stolicy Bawarii nie musiał jak to zwykle bywało w ostatnich tygodniach – gonić wyniku. Mistrzowie Niemiec odnieśli zasłużone zwycięstwo i tym razem nie musieli się aż tak męczyć, jak chociażby w pojedynkach z BVB, Eintrachtem czy Arminią.

− Trener powiedział nam przed meczem, że nie możemy pozwolić sobie na drzemki na samym początku meczu, lecz musimy być obecni od pierwszych minut. Taki sobie też obraliśmy cel i wykonaliśmy go – powiedział Leon Goretzka.

Lada moment czeka nas czwarta w tym sezonie przerwa reprezentacyjna, ale zanim spora grupa piłkarzy „Gwiazdy Południa” rozjedzie się w różne zakątki świata, „Bawarczyków” czekają dwa spotkania. W najbliższą środę Bayern podejmie u siebie w ramach rewanżu 1/8 finału LM Lazio, zaś w sobotę FCB czeka ligowy bój z VfB Stuttgart na Allianz Arenie.

Monachijczycy oficjalnie przygotowania do starcia z rzymianami rozpoczną dopiero jutro – dziś zawodnicy otrzymali dzień wolnego od trenera. Warto jednak odnotować, że do treningów z zespołem powrócił wczoraj David Alaba, który ma być gotowy na środę.