DieRoten.pl

8 debiutów w Bayernie!

16.10.2020, 01:30:21

Druga w tym sezonie przerwa reprezentacyjna dobiegła już końca. Nie dalej jak wczoraj byliśmy świadkami kolejnego spotkania z udziałem rekordowego mistrza Niemiec.

Jak już mogliście przeczytać w poprzednich artykułach monachijczycy wykonali swoje zadanie jak należy i odnieśli zwycięstwo 3:0. Bayern awansował tym samym do drugiej rundy rozgrywek Pucharu Niemiec, ale póki co nie wiadomo jeszcze kto będzie następnym rywalem FCB. Najpewniej losowanie kolejnego etapu odbędzie się 8 listopada.

Wracając do starcia z 1. FC Dueren − kilku piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec może mieć szczególne powody do dumy, albowiem na boisku zameldowało się aż osiem nowych twarzy.

Mowa nie tylko o piłkarzach, którzy trafili na Allianz Arenę w letnim okienku transferowym, ale i również kilku graczach z młodzieżówki i drugiej drużyny bawarskiego klubu. Ogółem rzecz biorąc Hansi Flick dał dziś szansę debiutu następującym zawodnikom:

Alexander Nuebel
Bouna Sarr
Marc Roca
Daniels Ontuzans
Angelo Stiller
Eric Maxim Choupo-Moting
Armindo Sieb
Fiete Arp

− Nowi piłkarze mogli dziś pokazać na co ich stać. Jestem zadowolony z ich pierwszego kroku. Teraz chcemy się upewnić, że osiągną 100% krok po kroku − powiedział po meczu Flick.

Co więcej w rozgrywkach Pucharu Niemiec zadebiutował także utalentowany Jamal Musiala, który radzi sobie coraz lepiej w pierwszym zespole Bayernu. Warto przy okazji podkreślić, że na liście najmłodszych graczy Bayernu w historii DFB Pokal doszło do kilku zmian:

1. David Alaba (17 lat i 231 dni).
2. Jamal Musiala (17 lat i 232 dni).
3. Armindo Sieb (17 lat i 241 dni).

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)16.10.2020 17:26
Fajnie że potrafi wprowadzać nowych do drużyny.
16.10.2020 15:16
Myślę,że jeszcze będzie kilka okazji żeby zobaczyć niektórych młodych w tym sezonie. Ale oczywiście już nie w takich hurtowych ilościach:-)
16.10.2020 11:40
I chwała za to Flickowi!!
16.10.2020 11:15
− Alexander Nuebel - niezbyt dużo miał do zrobienia. Odważnie grał nogami, co się chwali.
− Bouna Sarr - wg mnie pokazął się najgorzej z tych 'doświadczonych' zawodników. Dużo strat, mało odważnie w obronie, niecelne podania i dośrodkowania. Spodziewałem się dużo więcej.
− Marc Roca - występ przeciętny, brakuje zgrania. Ale też grął na '6' więc w ofensywie dużo okazji do pokazania się nie miał. Nieźle podaje, to widać.
− Eric Maxim Choupo-Moting - wykonał zadanie, ładne strzały, czasem troche raziła jego klocowatość, myślałem że jest bardziej zwrotny.
− Armindo Sieb - kilka akcji, nawet na plus. Szkoda że dorobił się urazu.
− Fiete Arp - nic nie pokazał. Zapomniałem że on w ogóle gra jeszcze u nas.
- Jamal Musiala - dużo dryblingów, widać że mu się chciało. Biegał, brał ciężar na siebie, to się chwali. Czasem mógłby podnieść głowę i zachować zimną krew.

o reszcie ciężko mi się wypowiedzieć
16.10.2020 09:15
Niech się chłopaki ogrywają
16.10.2020 08:52
Od tego właśnie są takie mecze żeby dać młodym poczuć trochę dorosłej piłki.