5. wygrana z rzędu!

Druga drużyna Bayernu Monachium jak na razie jest nie do zatrzymania w bawarskiej lidze regionalnej. FCB II w piątym meczu sezonu 2013-2014 pokonała na wyjeździe wicelidera Greuther Fuerth II 0:1 po trafieniu Patricka Weihraucha w 16. minucie potyczki. Tym samym Bawarczycy przewodzą w tabeli z kompletem 15 punktów i bilansem 17:2.

Mecz rozgrywany był w ciężkich warunkach, bowiem początek spotkania zaplanowany był na godzinę 14, kiedy to panowały bardzo wysokie temperatury. Od początku było widać, iż młodym piłkarzom taka aura sprawia pewne problemy, jednak lepiej w tej sytuacji odnaleźli się przyjezdni. Po podaniu od Vladimira Rankovica, problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki nie miał Weihrauch, który otworzył wynik spotkania.

Kolejne minuty były rozgrywane pod dyktanto Bawarczyków, którzy prowadzili grę i nie pozwalali rywalom na podejście do własnej bramki. W 36. minucie FCB II miało szansę podwyższyć rezultat na 2:0, jednak uderzenie Alessandro Schoepfa z najwyższym trudem wybronił Mark Flekken. Tym samym na przerwę FCB schodziło z minimalnym prowadzeniem.

Po zmianie stron podopieczni trenera Erika ten Haga nadal byli aktywniejszą drużyną. Kapitan FCB II Stefan Buck (56.) oraz Tobias Schweinsteiger (65.) zmarnowali jednak okazje na wpisanie się na listę strzelców. W końcówce pojedynku do głosu zaczęli dochodzić gospodarze - Nico Haas trafił w słupek (67.), zaś bliski pokonania Lukasa Raedera był Fabian Klose, który minimalnie pomylił się wykonując rzut wolny (70.).

Sytuacja pogorszyła się jeszcze w 84. minucie, kiedy to z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Rico Strieder. Mimo to Bawarczycy zdołali utrzymać wynik spotkania i Bawarczycy mogli zapisać na swoim koncie kolejne 3 punkty.

SpVgg Fürth II - FC Bayern II 0:1 (0:1)

SpVgg Fürth II: Flekken - Schulze, Szilvasi, Bauer, Hufnagel (78. Civelek) - Paul, Weber, Klose, Haas (78. Akbulut) - Lex, Müller (46. Steininger)

FC Bayern II: Raeder - Schmitz, Strieder, Buck, Chessa - Hojbjerg (53. Schwarz) - Rankovic (74. Green), Schöpf, Weihrauch, Weiser (87. Fischer) - T. Schweinsteiger

Rezerwowi: Zingerle, Derflinger, Sallahi, Sieghart

Sędzia: Michael Wander (Helmstadt)

Widzów: 1.070

Bramka: 0:1 Weihrauch (16.)

Żółte kartki: Schulze, Weber / -

Czerwona kartka: Strieder (84./druga żółta)