DieRoten.pl
Reklama

5-letni ranking UEFA: Spadek Bundesligi

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Poznaliśmy najnowszy ranking pięcioletni UEFA, który bazuje na występach europejskich zespołów zarówno w Lidze Mistrzów jak i Lidze Europy.

Na pierwszym miejscu niezmiennie od wielu lat pozostaje hiszpańska La Liga, która dzięki ostatniej dominacji w europejskich rozgrywkach posiada bardzo ogromną przewagę nad innymi ligami.

Zaraz za plecami Hiszpanów plasuje się angielska Premier League, która poczyniła spore awansy w rankingu ze względu na świetne występy swoich drużyn w europejskich rozgrywkach.

Podium zamyka z kolei włoska Serie A, która zarówno w Lidze Europy jak i Lidze Mistrzów posiada pełną listę reprezentantów, którzy nie zostali jeszcze wyeliminowani.

Niestety z podium została zepchnięta niemiecka Bundesliga, która obecnie zajmuje czwarte miejsce i traci do Włochów 2,179 punktów! Rozczarowujący jest także fakt, że Niemcy posiadają już tylko 3 spośród 7 reprezentantów w europejskich pucharach!

Warto podkreślić, że na 20. miejscu utrzymała się nasza polska Ekstraklasa, która nie posiada już ani jednego reprezentanta czy to w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy.

Całość znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło: Uefa.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...