30. kolejka Bundesligi - podsumowanie

Już tylko 4 kolejki pozostały do końca ligowego sezonu niemieckiej Bundesligi. Wprawdzie kwestia tytułu mistrzowskiego wydaje się rozstrzygnięta, ale kilka drużyn wciąż walczy o udział e pucharach oraz o ligowy byt.

Najciekawiej zapowiadającym się spotkanie było starcie Bayeru 04 Leverkusen z RB Lipsk. Jedni i drudzy wciąż nie mogą być pewni udziału w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Pierwsza połowa nie przyniosła jednak wielkich emocji, a nieliczne groźne ataki wyprowadzali tylko gospodarze. Szkoleniowiec gości nie czekał długo i już w przerwie spotkania zdecydował się wprowadzić do gry świetnie dysponowanego w tym sezonie Christophera Nkunku. I to właśnie Francuz wyprowadził w 69. minucie kluczową akcję dla wyniku tego spotkania. Podanie Nkunku wykorzystał w świetnym stylu Dominik Szoboszlai, który zapewnił "Bykom" zwycięstwo oraz awans na trzecie miejsce w Bundeslidze. [Statystyki: Bayer Leverkusen - RB Lipsk]

Marzeń o udziale w najbardziej elitarnych rozgrywkach w Europie nie porzucają we Fryburgu. Podopieczni Christana Streicha w sobotnie popołudnie podejmowali VfL Bochum. Było to jednostronne spotkanie, które mogło zakończyć się nawet wyższym zwycięstwem gospodarzy tego pojedynku. Koniec końców SC Freiburg wygrał 3:0 i traci do trzeciego w tabeli Bayeru tylko jedno "oczko". [Statystyki: SC Freiburg - VfL Bochum]

Zapowiada się naprawdę pasjonująca walka o miejsca w LM, ale niemniej ciekawie jest także w dole tabeli. Do niezwykle ważnego spotkania doszło w Augsburgu, gdzie przyjechała będąca w strefie spadkowej berlińska Hertha. Gospodarze mogli już niemal zapewnić sobie ligowy byt, goście natomiast muszą szukać punktów, jeśli chcą wciąż grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. To nie było z pewnością najlepszy mecz do oglądania do postronnego kibica. Obydwie drużyny oddały łącznie 3 celne strzały, a tym "złotym" okazał się ten jedyny oddany przez gości. Autorem tego pięknego, a zarazem niezwykle ważnego trafienia był Suat Serdar. [Statystyki: Augsburg - Hertha]