17-letni Musiala bohaterem FCB II

W miniony wtorek kolejne spotkanie na poziomie 3. Ligi rozegrał zespół rezerw FCB II. Po raz kolejny zespół prowadzony przez Sebastiana Hoeneßa wygrał i coraz spokojniej może podchodzić do następnych spotkań.

Wtorkowy wieczór po raz kolejny należał do zespołu rezerw Bayernu. Drużyna ze stolicy Bawarii na własnym stadionie przy Grünwalder Straße pokonała znajdujące się tuż nad strefą spadkową FSV Zwickau 2:0 (0:0). Obie bramki na wagę zwycięstwa zdobył Jamal Musiala, 17-letni ofensywny pomocnik, który tym samym stał się drugim najmłodszym strzelcem gola dla FCB II po... Davidzie Alabie. Swojego uznania dla zespołu, a przede wszystkim dla strzelca zwycięskich goli nie krył trener Sebastian Hoeneß:

"Czapki z głów dla mojego zespołu za to spotkanie. Przez całe 90 minut mieliśmy mecz pod kontrolą, a Jamal wynagrodził wysiłek całej drużyny. On [Musiala - przyp. red.] wnosi niesamowitą jakość do gry zespołu, gdy jest przy piłce."

6 zmian w składzie

W porównaniu z weekendowym starciem w Brunszwiku (1:1) trener dokonał aż 6 zmian, które częściowo zostały wymuszone przez zawieszenia za kartki oraz kontuzje. Ponadto okazję do pokazania się dostali zmiennicy, co mogło być zamierzone w kontekście sobotniego spotkania z 3. w tabeli Waldhof Mannheim. W związku z tym na boisku kibice mogli zobaczyć m.in. Merta Yilmaza, Kiliana Senkbeila, Derricka Köhna, Timo Kerna i Angelo Stillera oraz debiutującego w zespole rezerw Malika Tillmana, młodszego brata Timothy'ego Tillmana (obecnie gra w SpVgg Greuther Furth).

Co ciekawe spotkanie z wysokości trybun musiał oglądać...Sebastian Hoeneß. Trener FCB II otrzymał w weekend 4. żółtą kartkę i nie mógł prowadzić swojego zespołu przy linii bocznej boiska.

Przebieg spotkania

Bawarczycy mogli zaliczyć wejście smoka. Już w pierwszej minucie po zagraniu długiej piłki sam na sam z bramkarzem stanął debiutujący Malik Tillman. Niestety 18-latek nie zachował wystarczająco zimnej krwi i strzelił ponad bramką. Kolejna groźna sytuacja miała miejsce w 27. minucie, gdy po rzucie wolnym wykonywanym przez Maxi Welzmüllera głową uderzył Timo Kern. Niestety minimalnie chybił. Już minutę później po indywidualnej akcji przez obronę zespołu z Zwickau przedarł się Oliver Batista-Meier, ale również zabrakło szczęścia przy wykończeniu.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się znacząco. W 55. minucie Batista-Meier znowu zgubił swojego obrońcę i zagrał piłkę tuż przed bramkę. Dopadł do niej Otschi Wriedt i uderzył ją głową, jednak strzał był za lekki i nie udało się zaskoczyć golkipera gości. Dwie minuty później na boisku zameldowało się 3 nowych piłkarzy: Jamal Musiala, 19-letni prawy obrońca Dennis Waidner (przedłużył kontrakt z FCB i dołączy na stałe do rezerw w przyszłym sezonie) oraz Wooyeong Jeong. Ataki FCB II przybrały jeszcze bardziej na sile. W 70. minucie Welzmüller próbował pokonać bramkarza bezpośrednio z rzutu wolnego, ale jego strzał z 18 metrów minimalnie minął słupek bramki gości. W końcu po 75. minutach gry po dograniu od Jeonga swoje pierwsze trafienie dla FCB II zaliczył Musiala. Dziesięć minut później pomocnik ustalił wynik spotkania na 2:0.

Dzięki temu zwycięstwu Bayern II wspiął się na 2. miejsce w tabeli 3. Ligi i tracie do prowadzącego MSV Duisburg 3 punkty. Niestety ze względu na przepisy nawet jeżeli młodzi Bawarczycy utrzymają swoją pozycję to nie będą w stanie awansować do 2. Bundesligi. W najbliższą sobotę Bayern II zagra w szlagierze 3. Ligi z depczącym im po piętach Waldhof Mannheim.

FC Bayern II - FSV Zwickau 2:0 (0:0)