DieRoten.pl
Reklama

150 mln euro na transfery Bayernu

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Dokładnie 1 lipca 2023 roku oficjalnie rozpocznie się letnie okienko transferowe w Niemczech, które potrwa do 1 września (do godziny 23:59).

Mając na uwadze liczne doniesienia prasowe z Niemiec i innych krajów, w przypadku Bayernu Monachium należy spodziewać się niemałej rewolucji kadrowej w zespole prowadzonym przez Thomasa Tuchela.

Mowa nie tylko o licznych odejściach (najpewniejsze wydaje się obecnie pożegnanie z Benjaminem Pavardem), ale i również kilku wzmocnieniach. Jak już doskonale wiemy, priorytetem monachijczyków jest wzmocnienie środka pola oraz ataku.

Co do budżetu transferowego, to z najnowszych ustaleń niemieckiego tygodnika „Sport Bild” wynika, że Rada Nadzorcza FCB miała zatwierdzić około 150 milionów euro z kasy bawarskiego klubu na nowe transfery w nadchodzącym letnim okienku transferowym.

Gdyby doliczyć do tej sumy zyski ze sprzedaży niektórych graczy, to mowa nawet o łącznej sumie 250 milionów euro na zakup nowych zawodników. Jeśli zaś mowa o wzmocnieniach, to dziennikarze podkreślają, że za pewny można uznać póki co darmowy transfer Konrada Laimera.

Kto z kolei znajduje się na liście transferowej? Z tego samego źródła możemy dowiedzieć się, że odejść może nawet siedmiu piłkarzy.

Zawodnicy wystawieni na sprzedaż:

Sadio Mane, Serge Gnabry & Leroy Sane (powinien odejść jeden z nich)
Bouna Sarr
− Alexander Nuebel
Benjamin Pavard
Marcel Sabitzer

Warto jeszcze wspomnieć, że choć nie są oni wystawieni na listę transferową, to latem z Bayernem mogą jeszcze pożegnać się Yann Sommer oraz Lucas Hernandez, który jest kuszony 5-letnim kontraktem przez Paris Saint-Germain.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...