Do Lizbony po zwycięstwo

Z wielkim zaufaniem we własne umiejętności, ale również z odpowiednią dozą respektu do przeciwnika przystąpią do dzisiejszego meczu piłkarze Bayernu Monachium. Podopieczni Pepa Guardioli zmierzą się z Benficą Lizbona na wyjeździe w meczu rewanżowym Ligi Mistrzów, którego stawką jest awans do półfinału tych elitarnych rozgrywek. Bawarczycy pokonali swojego rywala na Allianz Arena 1:0 i teraz muszą obronić tą zaliczkę na Estadio da Luz.

"Jedziemy do Lizbony, aby zwyciężyć" powiedział kapitan zespołu Philipp Lahm tuż przed wylotem ze stolicy Bawarii: "Mamy dobrą pozycję wyjściową, którą musimy wykorzystać". Przed najbliższym przeciwnikiem FCB swoich zawodników ostrzegł również przewodniczący zarządu Karl-Heinz Rummenigge: "Od zawsze powtarzałem każdemu rozmówcy, że zespół, który dotarł do tej fazy Ligi Mistrzów, może pochwalić się wysokimi umiejętnościami piłkarskimi". Podobnego zdania jest Thomas Muller: "Rezultat pierwszego meczu jest korzystny, ale w środowy wieczór nie będzie się on już liczył".

Poza rekonwalescentami w osobach Jeromea Boatenga, Arjena Robbena i Holgera Badstubera szkoleniowiec FCB ma do dyspozycji całą kadrą, która jest gotowa w najgorszym przypadku rywalizować z przeciwnikiem więcej niż 90 minut. Do składu Bawarczyków wrócił także borykający się w ostatnim czasie z problemami mięśniowymi Medhi Benatia. "Oczywiście mam nadzieję na półfinał, jednak to co jest pewne to to, że czeka nas minimum 90 minut walki o każdy kawałek boiska" powiedział Kalle.

"Nie możemy grać na remis" apeluje do kolegów z drużyny z kolei Robert Lewandowski, "musimy atakować rywala i prowadzić grę". Oba zespoły odniosły zwycięstwa w weekendowych grach we własnych ligach, dlatego też można się spodziewać, iż żadna ze stron nie spocznie do ostatniej minuty, aby osiągnąć ten sam cel - czyli awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.