Rekordowe zwycięstwo FCB w Derbach Południa

Bawarczycy odnieśli kolejne ważne zwycięstwo, które przybliżyło ich do obrony tytułu mistrzowskiego. W meczu 29. kolejki Bundesligi podopieczni Pepa Guardioli pokonali na wyjeździe VfB Stuttgart 3-1. Po raz kolejny bardzo udany występ zaliczył Franck Ribery, który przyczynił się do zdobycia pierwszej bramki.

Drugą bramkę zdobył David Alaba - było to jego pierwsze trafienie w tym sezonie ligowym. Kilka minut później zespół prowadzony przez Kramnego zdobył bramkę kontaktową - spory błąd popełnił Robert Lewandowski źle wybijając piłkę w polu karnym. Stuttgart próbował jeszcze wielokrotnie zagrozić bramce Manuela Neura, jednak obrona Bawarczyków dobrze wykonała swoją pracę.

Wprowadzony na kilkanaście minut przed końcem spotkania Douglas Costa zdobył piękną bramkę z dystansu. Przemysław Tytoń był bez szans i musiał skapitulować po raz trzeci. Choć polski snajper nie może zaliczyć dzisiejszego występu do zbyt udanego, to może pochwalić się asystą przy trafieniu brazylijskiego skrzydłowego Bayernu.