Kapitalny gol Alonso daje zwycięstwo z Darmstadt!

Bayern Monachium pokonał SV Darmstadt 98 1:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 40. minucie gry Xabi Alonso, który fantastyczny strzałem „w okienko” z ok. 25-ciu metrów nie dał szans bramkarzowi gości.

Pep Guardiola dokonał zaledwie jednej zmiany w wyjściowej jedenastce w porównaniu z ostatnim ligowym spotkaniem. W miejsce Holgera Badstubera pojawił się Xabi Alonso.

Mecz rozpoczął się - zgodnie z oczekiwaniami - od ataków gospodarzy, a dogodną szansę do otworzenia wyniku miał już na początku Thomas Müller, ale Niemiec nie wykorzystał dośrodkowania Joshuy Kimmicha. Chwilę później indywidualną akcję przeprowadził Lewandowski, ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki gości o centymetry.

W końcu w 40. minucie gry Kingsley Coman wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłka ostatecznie spadła pod nogi Alonso, który pięknym strzałem zza pola karnego otworzył wynik meczu.

Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli prowadzić 2:0, ale Lewandowski po dograniu Lahma trafił w słupek.

W drugiej połowie nie brakowało szans dla jednych i drugich, ale koniec końców to Bayern może się cieszyć z zasłużonego awansu do ćwierćfinału!