Lewy trafia, trafia i trafia! Bayern gromi Dinamo 5:0!

Bayern Monachium nie może przestać gromić swoich rywali! Po okazałych zwycięstwach w Bundeslidze podopieczni Pepa Guardioli rozgromili Dinamo Zagrzeb 5:0 (4:0) w spotkaniu drugiej kolejki Ligi Mistrzów grupy F. Bohaterem tego spotkania była czołowa postać ostatnich potyczek Robert Lewandowski, który popisał się hat trickiem (21., 28., 55.). Rywala napoczął w 13. minucie Douglas Costa, zaś dwa pierwsze trafienia Polaka rozdzielił gol Mario Goezte (25.). Dla Chorwatów była to pierwsza klęska od 45 pojedynków.

Po wygranej w Moguncji Bawarczycy musieli przestawić się na potyczkę w europejskich pucharach, które rządzą się własnymi prawami. Dlatego też hiszpański szkoleniowiec zdecydował się na wprowadzenie kilku zmian. Młodziutki Joshua Kimmich zaczął spotkanie od pierwszych minut, a do składu wrócili Jerome Boateng, Juan Bernat i Goetze. W związku z nagromadzeniem się wielu spotkań w krótki odstępie czasu Guardiola zdecydował się dać odpoczynek Thomasowi Mullerowi czy Xabiemu Alonso.

Pierwsza odsłona gry była istną manifestacją siły ze strony FCB. Gospodarze rzucili się na rywala, który był bezbronny wobec huraganowych ataków piłkarzy z Allianz Arena, które co kilka chwil przedzierały się przez zasieki obronne Dinamo. Już w 13. minucie po rajdzie prowadzenie swojemu zespołowy dał Costa. Golkiper klubu z Zagrzebia jeszcze wtedy się nie spodziewał, iż przed zejściem do szatni będzie zmuszony do następnych kapitulacji.

Najpierw po zespołowej akcji i świetnemu dograniu do Lewego przez Thiago, Polak technicznym uderzeniem pokonał bramkarza Dinamo (21.). Chwilę później po odegraniu piętą przez Costę, Goetze przy odrobinie szczęścia wpisał się na listę strzelców (25.). Strzelanie w pierwszej połowie zakończyło się w 28. minucie, kiedy to Robert po dograniu z rzutu rożnego podwyższył wynik na 4:0.

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło, jednak reprezentant Polski ani myślał obniżać lotu. W 55. minucie znowu do bramki rywala trafił Lewandowski, kompletując w ten sposób hat tricka, Bawarczycy przez resztę spotkania dominowali i prowadzili grę, jednak już od pewnego momentu widać było, iż myślami są przy kolejnym meczu. Nic dziwnego, bowiem już w niedzielę czeka podpieczonych Guardioli bardzo ważny test, jakim jest rywalizacja w Bundeslidze z Borussią Dortmund.