Bayern pewnie zwycięża w Darmstadt

W meczu piątej kolejki Bundesligi Bayern bez problemów pokonał SV Darmstadt 3:0. Bramki dla Dumy Bawarii zdobyli kolejno Arturo Vidal, Kingsley Coman oraz Sebastian Rode. Beniaminek wcale nie był takim łatwym przeciwnikiem jak mogło się wydawać, gdyż podopieczni Dirka Schustera kilka razy zagrozili bramce Manuela Neuera.

Po wczorajszym zwycięstwie Bawarczycy znajdują się na pierwszym miejscu z kompletem punktów, jednakże swój mecz rozgrywa dzisiaj także Borussia Dortmund, która zagra z Bayerem Leverkusen. Już w najbliższy wtorek Lahm i spółka czeka kolejne trudne wyzwanie - tym razem zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę zagra z Wolfsburgiem w 6. kolejce ligi niemieckiej.

Po raz pierwszy w tym sezonie Pep Guardiola dokonał aż pięciu zmian w porównaniu do ostatniego spotkania. Ze składu grającego przeciwko Olympiakosowi w ubiegłą środę zostali tylko Manuel Neuer, Douglas Costa, Jerome Boateng, Juan Bernat, David Alaba oraz Arturo Vidal. W pierwszym składzie zabrakło bowiem takich zawodników jak Robert Lewandowski, Xabi Alonso, Thiago, Thomas Müller oraz Philipp Lahm.

Bayern rozpoczął mecz w następującym ustawieniu: Manuel Neuer na bramce, Rafinha, Boateng, Bernat oraz Alaba na obronie. Rolę rozgrywającego i defensywnego pomocnika pełnił w tym spotkaniu Joshua Kimmich. W pomocy zagrali Arturo Vidal, Kingsley Coman, Douglas Costa oraz Sebastian Rode. Na pozycji napastnika wystąpił natomiast Mario Götze.

Po pierwszym gwizdku Felixa Zwayera już od samego początku można było zauważyć całkowitą dominację Bayernu, do której zdążyliśmy już przywyknąć w ostatnich tygodniach. Bayern kontrolował mecz pod każdym względem, lecz kilka razy piłkarze Darmstadt byli w stanie podrażnić Bawarczyków swoimi akcjami. Pierwszą okazję na bramkę miał między innymi Coman oraz Costa, jednakże piłka nie znalazła światła bramki.

W 20. minucie spotkania byliśmy świadkami kapitalnego uderzenia ze strony Arturo Vidala, który bez zastanowienia huknął w stronę bramki strzeżonej przez Mathenia. Golkiper gospodarzy był bez szans w obronie tego trudnego strzału z dystansu, ponadto piłka zanim wpadła do bramki zdążyła jeszcze odbić się spektakularnie od słupka. Wynik do końca połowy nie uległ już zmianie, choć jeszcze kilka razy Bawarczycy zagrozili gospodarzom.

Przed zakończeniem pierwszej połowy bramce Manuela Neuera zagroził jeszcze napastnik Stroh-Engel, lecz piłka uderzona przez 29-letniego Niemca trafiła w boczną siatkę. Po zmianie stron gospodarze postanowili powalczyć o swoje. Na całe szczęście piłkarze Bayernu byli skupieni i całkowicie skoncentrowani. Po kilkunastu minutach Mathenia dobrze wybronił uderzenie Comana. Chwilę później swoich sił próbował Götze, lecz nieskutecznie.

Po kwadransie gry moglibyśmy być świadkami wyrównania, kiedy to były napastnik Bayernu Sandro Wagner uderzył na bramkę Manuela Neuera głową - piłka została uderzona zbyt mocno i nie zdołała wpaść do bramki strzeżonej przez najlepszego bramkarza na świecie. Bawarczycy nawet na chwilę nie zwolnili tempa. Po godzinie gry bramkę na 2:0 zdobył Kingsley Coman, który otrzymał świetne podanie od Sebastiana Rode.

Kilkadziesiąt sekund później Sebastian Rode popisał się fenomenalnym rajdem. 24-latek przebiegł połowę boiska i zdecydował się uderzyć na bramkę Darmstadt - piłka odbiła się od słupka i wleciała wprost pod nogi Rode, który tym razem pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Na tablicy widniał już wynik 3:0. Warto dodać, że udział przy dwóch trafieniach w tym meczu miał nie kto inny jak Douglas Costa, który w pięciu meczach ligi niemieckiej zaliczył już 7 asyst.