Jamal Musiala jest coraz bliżej powrotu do gry po poważnej kontuzji, której doznał podczas zeszłorocznych Klubowych Mistrzostw Świata. Gwiazda Bayernu Monachium złamała kość strzałkową, ale proces rehabilitacji przebiega zgodnie z planem, a sam zawodnik nie ukrywa optymizmu.

REKLAMA

Podczas niedzielnego spotkania z kibicami, cytowanego przez „DPA”, Musiala przyznał, że wtorkowy mecz towarzyski z RB Salzburg był jeszcze zbyt wczesnym terminem na jego powrót. Jednocześnie zdradził, kiedy realnie można się go spodziewać na boisku. 

– Wszystko idzie naprawdę dobrze i spodziewam się powrotu do gry w nadchodzących tygodniach – powiedział reprezentant Niemiec.

– To nie tylko moja decyzja. Gdyby to zależało ode mnie, grałbym już w zeszłym miesiącu. Po prostu dbamy o to, żebym mógł wrócić do formy prawidłowo i bez obaw – wyjaśnił.

Musiala wznowił treningi zespołowe tuż przed świętami Bożego Narodzenia i czuje się coraz lepiej.

– Dużo trenowałem i wszystko idzie naprawdę dobrze. Ale nie chcemy się spieszyć. Podchodzimy do tego trening po treningu – podsumował Jamal Musiala.

Pierwszą okazją do jego oficjalnego powrotu może być ligowy mecz Bayernu z VfL Wolfsburg, zaplanowany na 11 stycznia.


Źródło Bild / AZ
Udostępnij