DieRoten.pl

Podstrona

Partnerzy FCB

Reklama

Wcześnie rozpoznawać talenty, obserwować i wymagać ich rozwoju oraz w odpowiednim czasie sprowadzić je do Bayernu – oto cel drużyn partnerskich rekordowego mistrza Niemiec.

W październiku 2003 roku Bayern rozpoczął ten projekt, który latem 2010 roku został zmodernizowany oraz na nowo uporządkowany. Liczba klubów, z którymi współpracuje Bayern, została zredukowana z piętnastu do ośmiu tak, aby baczniej obserwować talenty i kontrolować ich rozwój. Najważniejszymi zespołami są: SpVgg Unterhaching, FC Ingolstadt, Kickers Offenbach i SSV 1846 Ulm (partnerzy kategorii „Elite” – czyt. elitarny). Także takie kluby, jak TSV 1860 Rosenheim, SpVgg Landshut (partnerzy kategorii „Regional” – czyt. regionalny), TSV Milbertshofen i SC Fürstenfeldbruck (partnerzy kategorii „Basis” – czyt. podstawowy) angażują się razem z FCBM dla młodych pokoleń.

Ta współpraca przynosi korzyści obu stronom. Co najważniejsze, wybitni piłkarze – grający do tej pory w klubach partnerskich – mają szansę znaleźć się w szeregach klubu, którego siedziba mieści się przy Säbener Straße. Z drugiej strony współpraca ta jest szansą dla zawodników opuszczających drużynę juniorów Bayernu. Kluby filialne mocno się nimi interesują. Rekordowy mistrz Niemiec dzieli się swoją wiedzą w dziedzinie szkoleń z partnerami. Ponadto drużyny młodzieżowe Bayernu będą miały od czasu do czasu okazję rywalizować w meczach towarzyskich z klubami partnerskimi, a najlepsi gracze danego rocznika dostaną szansę pokazania swoich umiejętności przy Säbener Straße. 

Osobą odpowiedzialną za ten projekt po stronie Bayernu jest Udo Bassemir. Zawsze jest obecny w klubach partnerskich, zna interesujących zawodników i regularnie informuje o nich w Monachium.

Celem Bayernu nie jest jednak jedynie przedwczesne ściąganie talentów do klubu. FCB chce dać tym piłkarzom czas na rozwój w ich dotychczasowych klubach, mając ich ciągle na oku.Chcemy dać tym nieprzeciętnym zawodnikom możliwie najlepszą opcję rozwoju – wyjaśnia Werner Kern, kierownik sekcji młodzieżowych Bayernu i dodaje: Jeśli któryś z zawodników okaże się wystarczająco dobry, to w odpowiednim czasie zostanie ściągnięty do Bayernu.