Zwycięstwo wywalczone w 98. minucie! FCB Frauen zwycięża

Sezon 2022/2023 rozpoczął się już na dobre – zarówno dla wszystkich męskich, jak i również żeńskich zespołów klubu ze stolicy Bawarii.

SL Benfica 2:3 (1:0) FC Bayern Frauen

Po niedawnej porażce w żeńskiej Bundeslidze z zawodniczkami Wolfsburga, nie dalej jak wczoraj monachijki mierzyły się na wyjeździe w ramach drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń z mistrzyniami Portugalii, czyli Benfiką.

Koniec końców emocjonujący dla kibiców pojedynek na Campus Benfica zakończył się zasłużonym dla FCB Frauen zwycięstwem 3:2. Warto podkreślić, że jeszcze na siedem minut przed końcem spotkania w Lizbonie, podopieczne Alexandra Strausa przegrywały 1:2, ale genialne kilkanaście minut rozegrała Georgia Stanway, która ustrzeliła dublet. Ponadto w 88. minucie Grohs obroniła rzut karny przy stanie 2:2.

Oprócz młodej Angielki, na listę strzelców wpisała się jeszcze Maximiliane Rall. Na ten moment po dwóch kolejkach Champions League bilans zawodniczek Bayernu to 2 zwycięstwa oraz bramki 5:4. Pierwsze miejsce zajmuje Barcelona (2 zwycięstwa oraz bramki 13:1).

− Jestem bardzo szczęśliwy. To było dla nas ważne zwycięstwo, ale musimy przestać tak kształtować mecze. Powinniśmy byli rozstrzygnąć mecz w pierwszej połowie, ale na przerwę schodziliśmy przegrywając 1:0... – powiedział po meczu trener Straus.

− Zmienniczki dały nam trochę rozpędu i Georgia Stanway wygrała dla nas mecz. Na przestrzeni 90 minut byliśmy lepszym zespołem – podsumował Alexander Straus.

W drugim spotkaniu grupy D, kolejną kanonadę strzelecką urządziły sobie z kolei piłkarki Barcelony, które rozbiły na wyjeździe FC Rosengard 4:1. W przypadku Ligi Mistrzyń, monachijki trzecią kolejkę rozegrają dopiero 24 listopada ze wspomnianymi wyżej zawodniczkami z Katalonii.

FC Bayern Frauen:

Grohs - Rall (83’ Tainara), Viggosdottir, Kumagai, Simon (83’ Landenberger) - Zadrazil, Stanway - Dallmann (64’ Kett), Magull (58’ Laurent), Buehl - Schueller (64’ Damnjanovic).

Bramki:

1:0 Raysla (42’), 2:0 Lacasse (59’), 2:1 Rall (67’), 2:2 Stanway (83’), 2:3 Stanway (90.+8’).

Podopieczne Alexandra Strausa na przygotowania do kolejnego spotkania będą miały niewiele czasu, albowiem już w najbliższą niedzielę czeka ich kolejne wyzwanie w Bundeslidze – o 13:00 Linda Dallmann i spółka zagrają w ramach szóstej kolejki z ekipą SV Meppen (siódma lokata w tabeli).