DieRoten.pl
Reklama

Zirkzee odejdzie do Hellas Verony?

fot.
Reklama

Wśród zawodników, którzy tego lata powrócili z wypożyczenia można wyróżnić przede wszystkim grającego na pozycji środkowego napastnika − 20-letniego Joshuę Zirkzee.

Holender w trakcie zimowego okienka transferowego w sezonie 2020/21 został wypożyczony do Parmy Calcio, gdzie miał pomóc włoskiej drużynie w walce o utrzymanie w Serie A. Mimo wszystko problemy z kontuzjami sprawiły, że jego pobyt w Serie A należy uznać za całkowite niepowodzenie.

Joshua Zirkzee powrócił tego lata do Monachium i choć otrzymał już 3-krotnie okazję do gry w sparingach przedsezonowych, to snajper nadal nie wykorzystał owych szans i jest określany jako jeden z przegranych letnich przygotowań do nowej kampanii.

Dlatego też coraz częściej spekuluje się, że Bayern będzie chciał pozbyć się 20-latka w letnim okienku. W ostatnim czasie pojawiło się kilka plotek na temat możliwej przyszłości wychowanka bawarskiego klubu. Z doniesień „Sky” wynika, że usługami holenderskiego piłkarza zainteresowana jest Hellas Verona.

Włosi są otwarci na wypożyczenie, ale transakcja nie będzie należała do najłatwiejszych, albowiem w walce o pozyskanie Holendra mają liczyć się inne kluby. Innym potencjalnym kierunkiem ma być RSC Anderlecht, o czym też poinformował „Voetbal International”.

Póki co nie znamy żadnych szczegółów, ale według gazety „L’Arena”, drużyna z Verony gotowa jest zamieścić w umowie wypożyczenia klauzulę wykupu Zikrzee za sumę 8 milionów euro. Niewykluczone, że w najbliższych dniach temat odejścia Joshuy może stać się gorętszy.

Źródło: Sky / FT / VI
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...