DieRoten.pl

Sezon 2020/21 powoli dobiega końca jeśli mowa o męskich i żeńskich drużynach Bayernu. Mając na uwadze nadchodzącą kampanię 2021/22, klub rozpoczął już planowanie.

Podczas gdy w przypadku pierwszego zespołu nie podjęto jeszcze żadnej decyzji o tournée (najpewniej odbędzie się jak przed rokiem w wersji cyfrowej), to bardzo możliwe, że żeńska drużyna Bayernu weźmie latem udział w turnieju w Stanach Zjednoczonych.

Mistrzowie Niemiec za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdzili, że jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli i nie będzie już zagrożenia, to FCB Frauen w dniach od 15 do 22 sierpnia weźmie udział w „The Women's Cup” w Louisville (USA).

Bianca Rech (dyrektorka sportowa Bayern Frauen):

‒ Kobieca piłka jest bardzo popularna w USA i jest tam bardzo profesjonalnie „sprzedawana”. Cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować Bayern na tym rynku, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie z powodu pandemii latem. Mecze w Louisville będą dla nas również cennym doświadczeniem w ramach przygotowań przedsezonowych.

Joerg Wacker (ds. międzynarodowych i strategii rozwoju Bayernu):

‒ Bayern ma w USA bardzo silną bazę kibiców, która stale się powiększa. Zespół Jensa Scheuera jest ważną częścią naszej „World's Biggest Sports Family”. Bylibyśmy zachwyceni mogąc zaprezentować się w Stanach z naszą bardzo skuteczną drużyną kobiecą.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie klubowym, w turnieju tym wezmą udział też takie zespoły jak Racing Louisville (gospodarz), Chicago Red Stars oraz Paris Saint-Germain. Piłkarki Bayernu zmierzą się z PSG w półfinale 18 sierpnia, a mecz o trzecie miejsce i finał z Louisville lub Chicago zaplanowano na 21 sierpnia.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama16.04.2021 18:11
Mam nadzieję że nic nie stanie na przeszkodzie i dziewczyny polecą za ocean.
16.04.2021 11:11
16.04.2021 10:07
Panie też zagrają z PSG ;p